PoradyLajfhaki7 przydatnych funkcji Facebooka, które pomogą Ci zadbać o Twoją prywatność

7 przydatnych funkcji Facebooka, które pomogą Ci zadbać o Twoją prywatność

7 przydatnych funkcji Facebooka, które pomogą Ci zadbać o Twoją prywatność
Katarzyna
13.09.2019 08:15, aktualizacja: 13.09.2019 08:38

Każdego dnia z Facebooka korzysta miliony ludzi, jednak mało kto czyta regulamin portalu i zastanawia się jak skutecznie chronić swoją prywatność. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje posty, zdjęcia, a także wiadomości są bezpieczne koniecznie sprawdź te triki.

#1 Określaj prywatność postów

Obraz

W prosty sposób możesz zmienić ustawienia prywatności pojedynczego posta, a także wszystkich które umieszczasz na swojej ścianie. Wystarczy, że dodając jakąś informację lub zdjęcie zjedziesz kursorem na prawy, dolny róg ramki posta i zmienisz funkcję z "Publiczne" na np. "Znajomi". Jeśli zdecydujesz się na funkcję "Znajomi" tylko osoby dodane do grona znajomych zobaczą Twój post. Możesz również wyłączyć możliwość zobaczenia postów dla tylko kilku osób.

#2 Wyłącz "Ostatnią aktywność" na Messengerze

Obraz

Jeśli korzystasz z czatu na Facebooku, pewnie zauważyłaś, że po prawej stronie obok danej osoby, wyświetla się czas. Oznacza on, kiedy dana osoba była ostatnio dostępna. Jeśli nie chcesz, żeby osoby z grona Twoich znajomych wiedzieli kiedy ostatnio się logowałaś, możesz skorzystać z użytecznej, lecz nieco bolesnej rzeczy. Po prostu odinstaluj aplikację Messenger i korzystaj z przeglądarki.

#3 "Znajomi w pobliżu"

Obraz

Dzięki tej funkcji możesz zobaczyć, kto z Twoich znajomych jest w Twoim pobliżu lub gdzie obecnie się znajduje. Tę funkcję możesz włączyć jedynie poprzez aplikację Facebooka na telefonie. Wejdź w ustawienia i kliknij w "Znajomi w pobliżu". Funkcja zapyta się czy chcesz udostępnić swoją lokalizację, a tym samym, zobaczyć gdzie znajdują się Twoi znajomi.

#4 Funkcja, dzięki której możesz ustalić osobę, która po Twojej śmierci zajmie się Twoim kontem

Obraz

Brzmi to trochę strasznie, ale Facebook daje nam taką możliwość. Jeśli chcesz ustalić swoje rodzeństwo lub dobrego przyjaciela, jako opiekuna Twojego konta, wejdź w ustawienia, a następnie ustawienia konta, a następnie "ogólne". Na samym dole znajdź funkcję "zarządzaj kontem", a tam "opiekun konta". Opiekun do momentu Twojej śmierci nie będzie mógł nic zrobić z Twoim kontem. Ta funkcja jest dostępna dopiero, gdy ktoś wyślę do Facebooka Twój akt zgonu.

#5 Zapisz post na później

Obraz

Jeśli na ścianie Facebooka pojawił się jakiś ciekawy wpis ale nie masz czasu go teraz przeczytać, wejdź w ustawienia danego wpisu (prawy, górny róg posta) i kliknij "zapisz link". Post możesz później znaleźć, wchodząc na główną stronę i klikając po lewej stronie "zapisane".

#6 Sprawdź wiadomości otrzymane od osób spoza grona znajomych

Na Facebooku możesz znaleźć nie jedną, a dwie skrzynki odbiorcze. Ta pierwsza, którą pewnie znasz, to ta gdzie znajdziesz rozmowy ze znajomymi. W drugiej znajdziesz wiadomości od osób spoza grona znajomych. Być może ominęło cię wiele ciekawych wydarzeń albo starzy znajomi. Warto od czasu do czasu sprawdzać również tę skrzynkę, by być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami.

#7 Ustaw priorytet ulubionej strony

Możesz wybrać priorytety dla ulubionych stron. Opcja również działa w przypadku znajomych. Bądź pewny, że niczego nie ominiesz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także