PoradyLajfhaki5 trików, które sprawią, że telefon będzie miał więcej funkcji. Kosztują grosze!

5 trików, które sprawią, że telefon będzie miał więcej funkcji. Kosztują grosze!

5 trików, które sprawią, że telefon będzie miał więcej funkcji. Kosztują grosze!
Bogdan
04.06.2020 11:23, aktualizacja: 04.06.2020 18:41

Dzisiejsze telefony komórkowe mają mnóstwo ciekawych funkcji. Oczywiście, im więcej zapłacimy za danego smartfona, tym większe mamy możliwości, jednak nie każdego stać na droższe modele telefonów. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomogą Ci zastąpić droższe odpowiedniki smartfonów.

Oto triki, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, a jednocześnie sprawisz, że Twój telefon przejdzie na wyższy level!

#1 Okulary VR do telefonu

Flickr
Flickr

Wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna. Aby cieszyć się nią na naszych smartfonach, potrzebujemy jednak specjalnych okularów, które wcale nie są tanie! Na szczęście jest na to sposób. Znajdź szablon okularów VR online, wydrukuj go, wytnij na tekturze i przyklej. Następnie zamieść w nich tzw. soczewki dwuwypukłe i przenieś się w wirtualną podróż.

#2 Robienie doskonałych zdjęć za pomocą telefonu

brightside.me
brightside.me

Robienie zdjęć to jedna z podstawowych funkcji dzisiejszych telefonów. Nie jest tajemnicą, że istnieje wiele różnych aplikacji, dzięki którym możemy nanieść na zrobione przez nas fotografie specjale filtry, aby efekt był jeszcze lepszy. Niestety, takie rozwiązania często zabierają nas czas i pieniądze, a tego przecież nie chcemy. Ten trik pozwoli Ci zaoszczędzić jedno i drugie! Przyklej kawałek taśmy na aparacie telefonu i pomaluj go dowolnym markerem. Gotowe!

#3 Zbliżenia

Chcesz robić wyraźne zdjęcia z bliska, ale aparat Ci na to nie pozwala? Rozwiązaniem może być kosztowna soczewka albo... stworzenie własnej! W tym celu wystarczy znaleźć stary wskaźnik laserowy, w którym znajduje się soczewka skupiająca. Wyjmij ją, przytrzymaj spinką i gotowe. Efekt będzie niesamowity!

#4 Poprawa nagłośnienia telefonu

Public Domain Pictures
Public Domain Pictures

Chciałbyś posłuchać muzyki pod prysznicem, ale cichy głośnik telefonu nie daje Ci takiej możliwości? Ten prosty sposób Ci to umożliwi. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy - pustej szklanki. W tym celu wystarczy włączyć muzykę i umieścić telefon w szklance. Gotowe!

#5 Tworzenie rysika do telefonu

Rysik do telefonu doskonale nadaje się chociażby do rysowania obrazków na ekranie urządzenia. Oczywiście, zakup rysika może wiązać się z niemałymi kosztami, ale na szczęście można zrobić go samemu. Wszystko, co musisz zrobić, to mocno owinąć zwykłe pióro w folię aluminiową. Nie bój się, nie porysuje Ci ekranu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także