PoradyTriki samochodowe, które ułatwią Ci życie. Powinien je znać każdy kierowca

Triki samochodowe, które ułatwią Ci życie. Powinien je znać każdy kierowca

Triki samochodowe Fot. Reddit
Triki samochodowe Fot. Reddit
Manuel
06.09.2022 15:59

Jeśli tak jak większość dorosłych spędzasz cześć swojego dnia za kierownicą, to przydadzą Ci się triki samochodowe, które ułatwiają życie. Nieraz bowiem można coś zrobić szybciej, sprawniej i przy mniejszym wysiłku.

#1 Za pomocą zwykłej gumki recepturki możesz zaimprowizować stojak na telefon

Tricki samochodowe, fot. pinterest
Tricki samochodowe, fot. pinterest

#3 Szybkie i efektywne wietrzenie

Jeśli chcesz szybko i skutecznie przewietrzyć auto, które stało na parkingu w upał otwórz drzwi od strony kierowcy, a następnie otwórz drzwi od strony pasażera i otwórz w nich okno. Teraz tymi drzwiami zacznij wachlować, a usuniesz gorące powietrze z samochodu możliwie najefektywniej. Jeszcze lepszy efekt osiągniesz otwierając dodatkowo bagażnik.

#4 Sposób na zaparowane okna

Jeżeli mieszkasz na obszarze, na którym często pojawia się mgła i okna w Twoim samochodzie często są lekko zaparowane (zwłaszcza u dołu), to rozwiązaniem będą saszetki, jakie producenci dodają do nowych butów. Umieść saszetki wieczorem obok przedniej szyby, a nie będziesz miał problemów z wilgocią.

#6 Zarysowanym autom mówimy: "Nie!"

Jeśli często przy otwieraniu drzwi boisz się, że zarysujesz komuś samochód, to jest na to prosty sposób. Wystarczy, że kanty drzwi obkleisz lekką warstwą taśmy klejącej. Zabezpieczy ona zarówno Twoje drzwi, jak i inne samochody przed zarysowaniem. Minusem niestety jest to, że nie zawsze wygląda to super estetycznie.

#7 Ta sztuczka świetnie się sprawdza w przypadku lania paliwa z kanistra bez lejka

Samochód, fot. reddit
Samochód, fot. reddit

#9 Kartonik po papierze toaletowym ułatwi Ci odkurzanie trudno dostępnych miejsc

Podczas odkurzania samochodu nie raz i nie dwa zdarzy Ci się, że będzie Ci trudno dostać się do niektórych zagłębień. Możesz jednak na rurę odkurzacza założyć papierowy kartonik po rolce papieru toaletowego. Następnie ściśnij jego końcówkę tak, by pasowała do miejsca do którego chcesz się dostać.

#10 A może masz ochotę na chłodne przekąski w upalne dni? Wystarczy tylko odpowiednio ustawić temperaturę powietrza wydobywającego się z dmuchaw

Tricki samochodowe, fot. pinterest
Tricki samochodowe, fot. pinterest
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także