PoradyLajfhakiDodaj do wody i namocz w niej brudną zmiotkę. Będzie jak nowa!

Dodaj do wody i namocz w niej brudną zmiotkę. Będzie jak nowa!

trik z solą fot. genialne.pl
trik z solą fot. genialne.pl
11.03.2023 17:33

Sól przyda się nie tylko do gotowania i sprzątania kuchni. Wyczyścisz z jej pomocą również inne trudne miejsca w swoim domu. Splamiony winem dywan, czy zakamienione żelazko? To błahostki, jeśli wykorzystasz te triki z solą!

Domowy sposób na zanieczyszczone żelazko

Nie wiesz, jak przywrócić do świetności zakamienione żelazko? Widać na nim też ślady przypaleń? Tym trikiem poradzisz sobie z obydwoma problemami naraz.

Wyłóż na swoją deskę do prasowania pergamin i wysyp na niego sól, którą następnie „prasuj”. Kontynuuj czynność, dopóki nie usuniesz wszystkich zabrudzeń.

Trik z solą na trwalszą szczotę

Jeśli właśnie zakupiłeś do domu nową miotłę do zamiatania, to koniecznie zadbaj o to, aby posłużyła Ci przez długi czas.

Zmieszaj w wiaderku 0,5 szklanki octu i 0,5 szklanki soli. W powstałym roztworze zanurz miotłę i zostaw ją tak na 30 minut.

Szczotka będzie o wiele trwalsza – zanim kupisz nową minie dużo czasu. Ten trik możesz też wykorzystać, jeśli Twoja stara miotła się już trochę zużyła lub pobrudziła.

Obraz

Trik z solą na nagłe wypadki

Lubisz relaksować się wieczorem na sofie z kieliszkiem wina w ręku? A może skusiłaś się poszerzeniem diety o lampkę wina w celu utraty wagi? Jakikolwiek masz powód, niewykluczone, że kiedyś je rozlejesz - to nie mija nikogo ;)

Niechcący rozlane wino to podwójna szkoda: raz - w stracie trunku, a dwa - w plamach, które po sobie zostawia. Są bardzo widoczne i nie do sprania? Od teraz to żaden kłopot!

Jeśli zdarzy Ci się rozlać czerwone wino na dywan, sofę lub inną rzecz, to powstałą plamę posyp grubo solą, która „wypije” ciecz. Kiedy wyschnie, po prostu ją odkurz, a następnie przetrzyj pozostałości po winie gąbką namoczoną w wodzie i płynie do prania. Domowe sposoby gwarantują łatwe sprzątanie!

Kiedy następnym razem będziesz chciała sięgnąć po wino, to przeczytaj koniecznie o tym, jak je otworzyć bez korkociągu. Te sposoby są pewniakami!

Jeśli Twoje białe bawełniane serwetki poszarzały…

…to wykorzystaj domowy trik! Namocz je na 24 godziny w osolonej wodzie, później upierz, jak zwykle, a odzyskają dawną biel!

Sposoby na wykorzystanie soli do czyszczenia

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także