PoradySprzątanieŚnieg i mróz jest idealny, aby dywany i pluszaki wynieść na zewnątrz! Twój dom będzie zdrowszy

Śnieg i mróz jest idealny, aby dywany i pluszaki wynieść na zewnątrz! Twój dom będzie zdrowszy

Śnieg i mróz jest idealny, aby dywany i pluszaki wynieść na zewnątrz! Twój dom będzie zdrowszy
02.02.2021 17:59

Samo odkurzanie często nie jest w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń z naszych dywanów. Wykorzystaj zimową porę i wynieś chodniki na zewnątrz. Tak właśnie robiły nasze babcie.

Kuracja mrozem

Zimowe miesiące to doskonała pora na trzepanie dywanów. Mróz zwalcza roztocza, pleśń, bakterie oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Natomiast śnieg działa jak gąbka, która pochłania piasek, kurz, pyłki gromadzące się między dywanowymi włóknami.

pinterest
pinterest

Jak wytrzepać dywan na śniegu?

Przede wszystkim czyszczeniem musisz zająć się w mroźny dzień, kiedy temperatura oscyluje poniżej 0°C. Śnieg nie powinien być mokry, gdyż wówczas dywan pochłonie dużo wilgoci i bardzo trudno będzie go wysuszyć.

Ułóż dywan na śniegu wierzchnią stroną i zacznij energicznie uderzać trzepaczką. Ten prosty zabieg sprawi, że wszelkie zanieczyszczenia bardzo łatwo wypadną spomiędzy włókien i zostaną pochłonięte przez śnieg. Dywan odzyska świeżość, kolory będą wyglądały na żywsze, a wgniecenia trochę się wyprostują.

pinterest
pinterest

Bez chemii

Zimowe trzepanie dywanów jest zabiegiem w pełni ekologicznym i tanim. Nie trzeba używać detergentów, aby skutecznie pozbyć się drobnoustrojów, kurzu, piasku, błota.

PashDuddy/reddit
PashDuddy/reddit

Mrozy dobre dla pościeli

Panujące mrozy warto wykorzystać do porządnego przewietrzenia pościeli, kocy, poduszek, a nawet pluszaków, którymi bawią się dzieci. Rozwieś je na suszarce bądź sznurku na zewnątrz, czy na balkonie i pozostaw na kilka godzin. Dzięki temu zginą chorobotwórcze drobnoustroje.

pxhere
pxhere

Praktykujesz trzepanie dywanów na śniegu?

Na mrozie warto suszyć, także pranie. Przekonaj się dlaczego.

genialne
genialne

Poznaj naturalne leki na przeziębienie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także