Trzy ruchy i otrzymujesz ręcznik jak z hotelowego pokoju
Jak składać ręczniki by wyglądały jak te z hotelu? Otóż wystarczy kilka sprawnych ruchów, a będą mieć idealny kształt, który łatwo zmieści się do szafki i nie zajmie tyle miejsca, co te złożone tradycyjnie. Zobacz poniżej jak się za to zabrać!
Istnieją pewne czynności, które przejmujemy jako dziecko i robimy dokładnie tak samo jak rodzice. Są to między innymi sposoby składania ubrań, ładowanie zmywarki, sprzątanie powierzchni czy właśnie składanie ręczników. Najczęściej robimy to wszystko odruchowo, nie dbając o to czy nasz sposób jest na pewno poprawny. W gruncie rzeczy chodzi o niuanse, bo skoro coś działa, to nie można powiedzieć, że jest złe, ale zawsze można to ulepszyć.
Jak składać ręczniki według hotelowego sposobu?
Aby ręczniki wyglądały schludnie jak na hotelowej półce, musisz odpowiednio je ułożyć. Zajmie ci to zaledwie kilka sekund. Wystarczy ułożyć ręcznik na płasko, następnie zaginamy jeden róg do połowy materiału i składamy go równo z krawędzią. Pozostałą część składamy na pół i odwracamy całość na drugą stronę. Następnie zwijamy ręcznik w rulon i zakładamy wystający trójkącik za zbitą krawędź materiału. W ten sposób powstaje schludny wałek, który łatwo umieścić w każdej szafce, nawet tej najwęższej. Poniższy filmik przedstawia trik krok po kroku.
Jak sprawić by ręczniki były zawsze miękkie?
Hotelowe ręczniki są prane mnóstwo razy, a w dalszym ciągu pozostają miękkie i puszyste. Jak to się dzieje? Otóż byłe pokojówki zdradzają sekret hotelowych pralni. Do każdego prania, dosypuje się nieco mąki ryżowej, która jest niczym naturalny zmiękczacz. Wystarczy zmielić garść ziaren ryżu i zalać je szklanką wody. Następnie pozostawiamy mieszankę na minimum 30 minut i odcedzamy wodę, by nie było w niej żadnych grudek ryżu. Wodę wlewamy do przegrody na płyn do płukania i puszczamy standardowy program piorący. Po wyschnięciu ręczniki są jedwabiście gładkie, a ty masz nowy przepis na domowy zmiękczacz. Jeśli chcesz, by dodatkowo otuliła je świeżość, dorzuć nieco sody oczyszczonej do bębna — pochłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy z tkaniny.