PoradyLajfhakiTrzymaj pusty słoik w łazience. Zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych

Trzymaj pusty słoik w łazience. Zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych

pusty słoik w łazience fot. genialne.pl
pusty słoik w łazience fot. genialne.pl
06.07.2023 18:43

Puste słoiki trzymamy zazwyczaj w szafkach lub spiżarniach, ale w łazience? Tak, ponieważ jego zastosowanie jest bardzo zaskakujące. Nie chodzi tutaj o przechowywanie w nim np. wacików lub patyczków kosmetycznych, więc dlaczego zawsze warto trzymać pusty słoik w łazience?

Do tej metody nie trzeba kupować nowego słoika, wystarczy wykorzystać słoik po m.in. dżemie lub sałatce i nadać mu nowe życie. Taki sposób jest ekologiczny oraz sprzyja środowisku. Słoik w łazience pomoże nam w codziennej pielęgnacji włosów.

Pusty słoik w łazience a pielęgnacja włosów

W ostatnich latach na ogromnej popularności zyskuje modna i świadoma metoda pielęgnacji włosów. Temu zjawisku sprzyjają media społecznościowe m.in. tik-tok czy Instagram, gdzie influencerki dzielą się swoimi sprawdzonymi sposobami na piękne i zdrowe włosy. Dlatego warto zgłębić temat oraz dowiedzieć się, że szampon stosowany bezpośrednio na skórę głowy może je zniszczyć. Składy szamponów do włosów często zawierają mocne substancje czyszczące, które mogą nas uczulać.

Słoik do mycia włosów Fot. genialne
Słoik do mycia włosów Fot. genialne

Kubeczkowa metoda mycia włosów

Pusty słoik w łazience świetnie sprawdzi się do kubeczkowej metody mycia włosów, czyli spienienia w nim szamponu. Wystarczy wlać niewielką ilość kosmetyku do słoika, a następnie dolać wody tak, aby szampon się w niej rozpuścił. Potem wystarczy potrząsać słoikiem do spienienia szamponu, a na koniec wylać go i wmasować w skórę głowy. Sposób ten powoduje lepsze działanie oraz mniejsze zużycie szamponu. Metoda kubeczkowa jest bezpieczna dla posiadaczy wrażliwej skóry głowy i kruchych włosów. Jeśli przez przypadek użyłeś większej ilości szamponu, to nie wylewaj nadmiaru piany, przecież zużyjesz ją kolejnym razem.

słoik do mycia włosów fot. genialne.pl
słoik do mycia włosów fot. genialne.pl

Pozostałe triki pielęgnacyjne włosów

Świadoma pielęgnacja włosów niesie ze sobą wiele korzystnych rezultatów, które poprawiają nie tylko ich aspekt wizualny, lecz także zdrowotny. Dlatego chcąc mieć długie i mocne włosy, warto stosować wcierki. Jednak nie trzeba ich kupować, wystarczy raz w tygodniu stosować krople miętowe, które świetnie stymulują porost włosów. Natomiast kiedy marzą się nam włosy błyszczące i miękkie, należy nałożyć raz w tygodniu na nie olej np. rzepakowy lub kokosowy, a potem umyć włosy jak zazwyczaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także