PoradyLajfhakiTwój sąsiad pozostawia śmieci na klatce? Istnieją na to niekonwencjonalne sposoby

Twój sąsiad pozostawia śmieci na klatce? Istnieją na to niekonwencjonalne sposoby

Twój sąsiad pozostawia śmieci na klatce? Istnieją na to niekonwencjonalne sposoby
Katarzyna

27.05.2022 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mieszkanie w bloku ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony bloki zazwyczaj znajdują się bliżej centrum, mają też zdecydowanie niższą cenę niż domy jednorodzinne czy szeregówki. Dodatkowo na pewno nie można narzekać na komunikację miejską i bliskość sklepów. W końcu w dzisiejszych czasach, gdy wybuduje się nowe osiedle, od razu powstają sieciówki spożywcze oraz przystanki autobusowe. Jednak nie o tym dziś, lecz o pewnym problemie, który od wielu lat spędza sen z powiek tysiącom Polaków - śmieci na klatce.

instagram.com/zagubiony_omulek
instagram.com/zagubiony_omulek

Jakiś czas temu na stronie Wykop.pl pojawił się temat, który wywołał lawinę komentarzy. Na pewno osoby, które mieszkają lub mieszkały w blokach nie raz spotkały się z wystawionymi na klatkę workami pełnymi śmieci.

Śmieci na drzwiami? Na jak długo?

Czy jest jakiś czas wystawienia śmieci, który może być usprawiedliwiony? Internauci mają podzielone zdania, niektórzy uważają, że wystawienie śmieci późnym wieczorem i wyrzucenie ich rano, nie jest problemem. Jednak jeśli gnijące worki są pozostawione przez kilka dni, sprawa przybiera zupełnie innego wymiaru. Po co czekać aż tyle z wyrzuceniem śmieci? Być może niektórzy mieszkańcy czekają na panie sprzątaczki, które wyręczą kogoś z tego przykrego obowiązku. Jednak w starszych blokach to mieszkańcy pełnią dyżury i sami dbają o czystość klatki.

WYKOP.PL
WYKOP.PL

W takim razie jak poradzić sobie ze śmierdzącym problemem?

Ile komentujących tyle pomysłów, niektórzy piszą, że najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa i prośba o usuniecie worków, inni wprost podają dość niekonwencjonalne rozwiązania, które z pewnością oduczyłyby sąsiada nawyku wystawiania śmieci na korytarz.

Obraz
wykop.pl
wykop.pl
forum.gazeta.pl/
forum.gazeta.pl/

O co tyle zachodu?

Faktycznie, problem ze śmieciami nie jest dość przyjemny (zwłaszcza teraz, gdy panują upały) i nic dziwnego, że ktoś nie chce mieć u siebie w domu śmierdzących worków z pleśniejącymi resztkami jedzenia lub sokiem z cebuli, jednak to nie oznacza, że wystawienie śmieci za drzwi rozwiązuje problem. Po prostu problem zostaje on "przeniesiony" gdzie indziej i uprzykrza życie innym mieszkańcom budynku. Jednak czy nie lepiej poprosić sąsiada, aby wyrzucił śmieci lub pozostawił worek przed drzwiami po wewnętrznej stronie? Jednak jak widać lepiej zrobić "psikusa" sąsiadom i anonimowo pochwalić się swoim zachowaniem w internecie - wszystko ku uciesze sieciowych rozmów.

A ty jak postąpiłbyś w podobnej sytuacji, gdyby Twój sąsiad zostawiał śmieci na klatce?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także