PoradyTwoja pralka ma drzwi od przodu? W takim razie musisz o tym wiedzieć

Twoja pralka ma drzwi od przodu? W takim razie musisz o tym wiedzieć

Twoja pralka ma drzwi od przodu? W takim razie musisz o tym wiedzieć
19.02.2023 07:03, aktualizacja: 19.02.2023 10:36

Pralka z drzwiami od przodu to najpopularniejszy model – gości w większości domów. Sprawia jednak pewien kłopot, który - bagatelizowany - doprowadzi do niemiłych i dość obrzydliwych efektów. Brudne uszczelki w pralce - poznaj, jak się z nimi rozprawić.

Chcesz, żeby Twoja pralka efektywnie prała, a wyciągnięte z niej ciuchy były czyste i pachnące?

Środki piorące to nie wszystko. Musisz też pamiętać o regularnym i dogłębnym czyszczeniu urządzenia. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na to, jak skutecznie wyczyścić uszczelkę w pralce, ponieważ to ona może być źródłem Twoich problemów.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki? Fot. Freepik
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki? Fot. Freepik

Jeśli nie myjesz jej systematycznie, to gromadzą się w niej resztki detergentów i inne zanieczyszczenia, które (nieusuwane) gniją! To przez to z Twojej pralki może unosić się nieprzyjemny zapach.

Również tam odkładają się pozostałości proszku do prania, które podczas każdego kolejnego prania są wypłukiwane w końcowej fazie cyklu. Te zleżałe resztki lądują na świeżowypranych ciuchach – to niehigieniczne i niebezpieczne dla zdrowia!

Obraz

Poznaj domowy środek do czyszczenia gumy w pralce!

Obraz

Odegnij uszczelkę i nasyp do środka niezawodną sodę oczyszczoną.

Obraz

Następnie spryskaj ją dokładnie octem (możesz też nalać ocet łyżeczką, jeśli nie masz akurat pod ręką butelki ze spryskiwaczem).

Obraz

Odczekaj 10 minut.

Obraz

Następnie zmyj tę mieszankę za pomocą wilgotnej miękkiej gąbki lub szmatki.

Obraz

Twoje brudne uszczelki są już skutecznie odświeżone i wyczyszczone.

Obraz

Jeśli zaniedbałeś uszczelkę w pralce i pojawiły się już na niej ślady pleśni, zanim zetrzesz domowy detergent, szoruj powierzchnię starą szczoteczką do zębów. Staraj się jednak nie dopuścić więcej pralki do takiego stanu. Pamiętaj, aby regularnie ją czyścić, w czym na pewno pomoże Ci ten naturalny domowy spray, który jest tak skuteczny, że całą robotę robi za Ciebie!

Szukasz sposobu na to, jak dokładnie wyczyścić pralkę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu? Wykorzystaj w tym celu tabletki do zmywarki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także