PoradyTwoje blond włosy po basenie są brzydkie i mają zielonkawy odcień? Jest na to sposób!

Twoje blond włosy po basenie są brzydkie i mają zielonkawy odcień? Jest na to sposób!

Jak usunąć zielony kolor z włosów? fot. freepik
Jak usunąć zielony kolor z włosów? fot. freepik
29.12.2022 14:56

Jak usunąć zielony kolor z włosów? Taką barwę mogą przybrać nasze pukle po wyjściu z basenu. A wszystko oczywiście za sprawą chloru.

Czasami po opuszczeniu basenu można bardzo się zdziwić. Pod pływem chloru czasami włosy przybierają zielony odcień. Dotyczy to w szczególności pukli w jasnych odcieniach. Co wówczas zrobić, aby nie wyglądać jak z kępką trawy na głowie? Nawet na taki problem znajdą się rozwiązania.

jak usunąć zielony kolor z włosów, fot. Freepik
jak usunąć zielony kolor z włosów, fot. Freepik

Jak pozbyć się zielonego odcienia włosów?

Pierwszy patent wymaga użycie wody utlenionej. Ona na właściwości rozjaśniające. Wymieszaj wodę utlenioną z szamponem i taką miksturą myj włosy dwa razy dziennie. Cały zabieg powtarzaj przez kilka dnia, do momentu, aż zielone refleksy znikną z Twoich włosów.

Możesz również wodę ulotnioną dodać do maski czy odżywki. Wówczas kosmetyk nałóż na włosy i odczekaj kilka minut. Po każdym zabiegu sprawdzaj stan swoich kosmyków i kurację stosuj do momentu osiągniecia zadowalających efektów.

Aspiryna usunie zielony kolor z włosów

Najpierw w wodzie rozpuść 6-8 tabletek aspiryny (powinna powstawać niezbyt gęsta pasta). Następnie całość nałóż na włosy i odczekaj ok. 10 minut. Po tym czasie spłucz aspirynową pastę. Zabieg powtarzaj, aż zielony odcień zniknie z Twoich włosów.

jak usunąć zielony kolor z włosów, fot. Freepik
jak usunąć zielony kolor z włosów, fot. Freepik

Jak dbać o włosy na basenie?

  • Jeszcze przed założeniem czepka wsmaruj w suche włosy ulubiony olej. Możesz spokojnie zastosować trochę więcej kosmetyku niż przy zwykłym olejowaniu. Dzięki temu zabezpieczysz swoje pukle przed dostaniem się do nich chlorowanej wody. Jeżeli nie masz akurat oleju, to zastosuj odżywkę lub maskę emolientową.
  • Po wyjściu z basenu opłucz włosy pod wodą i umyj głowę szamponem. Możesz również zastosować odżywkę myjącą.
  • Jeżeli regularnie odwiedzasz basen, to w domu koniecznie stosuj maski emolientowo-humektantowe. Wszystko po to, aby nawilżyć pukle.
  • Koniecznie używaj ręczników z mikrofibry, gdyż one są najbezpieczniejsze dla włosów.
  • Możesz również kupić specjalny szampon dla pływaków, który skutecznie usuwa chlor i zapobiega zielenieniu włosów. Jednak najpierw wypróbuj czy nie wysusza on Twoich włosów.

Jak zrobić piękny ręcznie pleciony szalik?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także