PoradyTy odpoczywasz, a otwór na szufladkę w pralce czyści się sam. Włóż do środka i odczekaj

Ty odpoczywasz, a otwór na szufladkę w pralce czyści się sam. Włóż do środka i odczekaj

jak wyczyścić szufladę w pralce, fot. Genialne.pl
jak wyczyścić szufladę w pralce, fot. Genialne.pl
Manuel

18.04.2023 20:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szuflada pralki to często bardzo zaniedbywany element, który większość z nas czyści bardzo rzadko, a czasem nawet wcale. No bo po co, skoro właśnie tam umieszcza się detergenty, prawda? To bardzo poważny błąd. Wytłumaczymy ci, dlaczego i pokażemy skuteczny trik na to, jak wyczyścić szufladę w pralce.

Szuflada, w której umieszczasz detergenty, jest tak naprawdę miejscem, które koniecznie wymaga regularnego czyszczenia. Tu nie wystarczy zwykłe przetarcie wilgotną ściereczką. Należy użyć detergentu, który między innymi powstrzyma rozwój pleśni. Nie trzeba jednak od razu sięgać po sklepowe środki. Mamy lepszy pomysł!

Dlaczego powinienem regularnie czyścić szufladę w pralce?

Bardzo łatwo gromadzi się tam wilgoć prowadząca do rozwoju grzybów i pleśni. Co gorsza, nieraz ciężko ją dojrzeć w zakamarkach szuflady. Jeśli zaś twoje ubrania po wypraniu mają charakterystyczny, niezbyt przyjemny zapaszek, to często odpowiada za ten stan właśnie zawilgocona szuflada, o której czystość nie zadbałeś należycie. Ponadto na jej ścianach może osadzać się kamień, a także płyny, proszki i pozostałości po innych środkach do prania. Wszystkie te resztki (poza tym, że tworzą nieestetyczny osad) do pewnego stopnia mogą utrudniać przepływ detergentu z szuflady do bębna. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne i dokładne czyszczenie szuflady pralki. Jak widzisz zaniedbywanie tego to spory błąd.

jak wyczyścić szufladę w pralce, fot. getty images
jak wyczyścić szufladę w pralce, fot. getty images

Jak wyczyścić szufladę w pralce? Oto prosty, skuteczny trik

Do czyszczenia szuflady na detergenty w pralce najlepiej jest użyć albo specjalnych sklepowych mieszanek, albo bardziej naturalnych produktów, które masz już w domu. Bazując na occie, sodzie oczyszczonej i kwasku cytrynowym (lub soku z cytryny) możesz zrobić prostą, ale bardzo efektywną mieszankę czyszczącą. Będziesz potrzebował też kilka dużych gąbek. Nasącz je octem i sokiem z cytryny, a potem posyp obficie sodą. Następnie powkładaj je ciasno do pojemnika szuflady pralki. Pozostaw je w środku przez ok. 30 minut. Następnie wyjmij i całą szufladę przepłucz za pomocą gorącej lub ciepłej wody. Będzie czysta i pachnąca.

jak wyczyścić szufladę w pralce, fot. getty images
jak wyczyścić szufladę w pralce, fot. getty images

Wymieszaj dwa składniki i namocz firanki. Trik na wybielanie bez wybielacza!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także