PoradyTym przedmiotem można awaryjnie otworzyć drzwi w aucie. Bez pomocy ślusarza

Tym przedmiotem można awaryjnie otworzyć drzwi w aucie. Bez pomocy ślusarza

Tym przedmiotem można awaryjnie otworzyć drzwi w aucie. Bez pomocy ślusarza

05.01.2023 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przekonaj się jak awaryjnie otworzyć drzwi w aucie. Dzięki temu wyjmiesz z niego zatrzaśnięte kluczyki bez wzywania ślusarza.

Jak szybko bez kluczyka otworzyć drzwi w samochodzie?

Jeżeli we wnętrzu auta zatrząśniesz kluczyki lub zamknie się w nim Twoje dziecko, to nie panikuj i nie wzywaj pilnie ślusarza. Jest na to sprytny sposób. On pozwoli Ci otworzyć szybę od zewnątrz.

jak awaryjnie otworzyć drzwi w aucie, fot. Freepik
jak awaryjnie otworzyć drzwi w aucie, fot. Freepik

Przygotuj tylko dwie rzeczy: taśmę malarską oraz przepychacz sanitarny do rur. Najpierw przepychacz dobrze przyczep do szyby. Umieść go w górnym rogu. Następnie wokół ssawki przepychacza naklej taśmę malarską. Zrób to tylko u dołu ssawki. Na koniec mocno chwyć drążek przepychacza obiema rękami i zdecydowanym ruchem zacznij ciągnąć go w dół. Szybko zauważysz, że wraz z przepychaczem, opuszcza się sama szyba. Kiedy już opuścisz ją dostatecznie nisko, to sięgnij ręką do zamka i otwórz drzwi. Musisz jednak pamiętać, że patent z przepychaczem jest skuteczny, ale może on uszkodzić szybę. Dlatego nie praktykuj go zbyt często. ;)

Jak szybko wyczyścić wycieraczki w samochodzie?

Wycieraczki są takim elementem wyposażenia auta, o który nie zawsze dbamy, gdyż nie używamy ich zbyt często. Jednak kiedy zaczyna padać deszcz i wreszcie je uruchamiamy, to okazuje się, że wcale nie spełniają one dobrze swojej roli. Owszem usuwają wodę, ale rozmazują wszelkie zanieczyszczania oraz brud. Ostatecznie szyba pełna jest smug, które utrudniają widoczność.

jak awaryjnie otworzyć drzwi w aucie, fot. Freepik
jak awaryjnie otworzyć drzwi w aucie, fot. Freepik

I w takiej sytuacji przyda się papierowy pilniczek do paznokci. Najpierw weź dowolny alkohol i nalej go na szmatkę. Przetrzyj nim wycieraczki. Później lekko wyszoruj je za pomocą pilniczka. Jego ostra powierzchnia zetrze brud, który się na nich osadził.

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także