PoradyTym trikiem z TikToka umyjesz bez problemu nawet bardzo duże okna!

Tym trikiem z TikToka umyjesz bez problemu nawet bardzo duże okna!

Jak umyć duże okna, fot. julia_m_si/tiktok
Jak umyć duże okna, fot. julia_m_si/tiktok
Manuel
03.04.2023 10:18

Mycie okien przed Wielkanocą to prawie taka sama część tradycji jak kościelny "koszyczek" i szukanie "zajączka" przez dzieci. Jeśli nie chcesz na to poświęcać zbyt wiele czasu, to zainteresuje cię pewnie, jak umyć duże okna. Jedna z tiktokerek pokazała na nagraniu prostą metodę, która się sprawdza.

O czym warto pamiętać przy myciu okien?

Wiele osób zupełnie nieświadomie popełnia błędy, które utrudniają im umycie okien. Najpoważniejszym jest ten, że najczęściej robią to w słoneczny, ciepły dzień. Jest to najlepsze, co możesz zrobić, jeśli chcesz walczyć ze smugami dużo dłużej niż to konieczne. Eksperci od dawna zwracają uwagę, że promienie słońca padające bezpośrednio na szyby sprawiają, że roztwór, którego używamy do umycia okien, dużo szybciej zasycha. W efekcie znacznie trudniej jest nam doczyścić okno i uchronić się przed powstaniem licznych smug na jego powierzchni.

Jak umyć duże okna, fot. julia_m_si/tiktok
Jak umyć duże okna, fot. julia_m_si/tiktok

Jeśli nie chcesz sobie nadkładać niepotrzebnie roboty, to staraj się zawsze myć okna w pochmurny, ale bezdeszczowy oczywiście dzień. A jeśli jest to niemożliwe, to umyj okna w porze, gdy na szyby nie pada już bezpośrednio słońce. Czyli najlepiej późnym popołudniem. Warto także być świadomym, że umycie okien może znacznie utrudniać zarówno bardzo wysoka, jak i bardzo niska temperatura. Idealnie, jeśli na dworze jest minimalnie 10 stopni Celsjusza, a nie więcej niż 23 stopnie Celsjusza. Inaczej mycie okien będzie kosztowało cię znacznie więcej wysiłku.

Jak umyć duże okna szybko i bez smug? Wypróbuj ten trik z TikToka

Tiktokerka o ksywie Jusivince pokazała na jednym ze swoich wideo zadziwiająco prosty sposób na mycie dużych okien. Zobacz sam, jak to wygląda na jej filmiku:

Jeśli chcesz umyć okna jej sposobem, to będziesz potrzebował:

  • dowolnego, uniwersalnego środka myjącego do szyb;
  • buteleczka ze spryskiwaczem (opcjonalnie);
  • mop;
  • wycieraczka gumowa;
  • ściereczka z mikrofibry;

Zacznij od naniesienia środka myjącego na szybę okna. Następnie za pomocą mopa umyj je. Nadmiar wody i środka myjącego usuń za pomocą gumowej wycieraczki. Następnie wytrzyj okno do czysta za pomocą ściereczki z mikrofibry (możesz nałożyć ją na mop). I to już wszystko. Twoje okna powinny być czyste.

Pralka śmierdzi jak szambo? Ten trik kosztuje 2 zł i bez szorowania zlikwiduje smród

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także