PoradyLajfhakiUbrania śmierdzą potem mimo prania? Ten trik skutecznie rozwiąże problem

Ubrania śmierdzą potem mimo prania? Ten trik skutecznie rozwiąże problem

Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Getty Images
Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Getty Images
15.05.2023 13:26

Czasem bardzo trudno usunąć zapach potu z ubrań. Zwykłe pranie okazuje się bezskuteczne. Jeśli mimo użycia detergentów odzież nadal nieprzyjemnie pachnie, trzeba zastosować inne metody. Podpowiadamy, co możesz zrobić.

Zapach potu pozostaje na ubraniach mimo prania zwykle w sytuacjach, kiedy pierzemy w niskiej temperaturze. Takie pranie w przypadku wielu tkanin jest konieczne, by ich nie zniszczyć. Poza tym pozwala oszczędzać wodę oraz prąd. Na szczęście pranie w wysokiej temperaturze nie jest jedynym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnej woni. Wyjaśniamy, jak usunąć zapach potu z odzieży domowymi sposobami.

Jak usunąć zapach potu z ubrań sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona, obok wielu innych właściwości, ma zdolność neutralizowania brzydkich zapachów. By pozbyć się odoru potu z ubrań, stwórz pastę z 2 łyżeczek sody i odrobiny wody. Nałóż ją na te miejsca na ubraniach, które śmierdzą potem. Zostaw je na 30-60 minut, a następnie spłucz mieszankę wodą. Po tym zabiegu wypierz ubrania w pralce jak zwykle.

Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Genialne.pl
Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Genialne.pl

Jak usunąć zapach potu kryształkami sody?

Aby usunąć zapach potu, możesz wykorzystać również sodę kalcynowaną (węglan sodu). Ta ekologiczna substancja usuwa plamy i brzydkie zapachy, a także odtłuszcza. Rozcieńcz 1 szklankę kryształków sody w sporej misce z gorącą wodą. Namocz śmierdzące ubrania przez 1-2 godziny. Spłucz odzież czystą wodą, a następnie wypierz w pralce jak zawsze. Brzydki zapach przejdzie do historii.

Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Genialne.pl
Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Genialne.pl

Jak usunąć zapach potu z ubrań mydłem marsylskim?

Mydło marsylskie to ekologiczny produkt wytwarzany przede wszystkim z oliwy z oliwek. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami czyszczącymi. Wetrzyj je bezpośrednio w śmierdzące miejsca na odzieży i pozostaw na przynajmniej 30 minut. Następnie wypłucz ubrania w zimnej wodzie. Na koniec wypierz ubrania w pralce.

Jak usunąć zapach potu płynem do naczyń?

Aby usunąć z ubrań zapach potu, możesz użyć również delikatnego, ekologicznego płynu do mycia naczyń. To najlepsza metoda, by usunąć przykrą woń z bardzo delikatnych tkanin. 1 łyżkę płynu wymieszaj z 1 l ciepłej wody. Namocz w roztworze ubrania przez ok. 30 minut. Dokładnie spłucz z ubrań wszelkie pozostałości płynu do naczyń i rozwieś je do wyschnięcia. Jeśli to możliwe, wysusz je na zewnątrz.

Wymieszaj dwa składniki i namocz firanki. Trik na wybielanie bez wybielacza!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także