PoradyLajfhakiUkryta funkcja drzwi do toalety w samolocie. Pasażerowie nie mają o niej pojęcia

Ukryta funkcja drzwi do toalety w samolocie. Pasażerowie nie mają o niej pojęcia

Ukryta funkcja toalety w samolocie Fot. travelupdate.com
Ukryta funkcja toalety w samolocie Fot. travelupdate.com

23.09.2022 11:04

Jeśli często latasz samolotami, to pewnie znasz już na pamięć obowiązujące w nich zasady zachowania, środki bezpieczeństwa itd. Jest jednak pewnie coś, co Cię zaskoczy! Czy wiesz, jak nieprzewidywalna może być toaleta w samolocie, a dokładniej drzwi, które do niej prowadzą? Przeczytaj, żeby nikt nie przyłapał Cię w najmniej spodziewanym momencie.

Twoja toaleta nigdy tak naprawdę nie jest zamknięta!

Chyba najlepiej, aby wiedziało o tym jak najmniej pasażerów… A jeśli już to tylko Ci, którzy nie przepadają za głupimi żartami i szanują cudzą prywatność.

Łazienka to jedno z podstawowych miejsc nie tylko w naszych prywatnych domach, ale też w miejscach publicznych. Coraz częściej jest dostępna także w środkach transportu. Tam jednak może kryć parę tajemniczych elementów...

Następnym razem, kiedy będziesz podróżować samolotem, zwróć uwagę na drzwi toalety. Twoją uwagę przykuje z pewnością znajdujący się na nich duży komunikat mówiący o zakazie palenia. Zwykle nie zastanawiasz się nad tym, co jeszcze może na nich być. Koncentrujesz się na tym, żeby po prostu wejść do tego pomieszczenia i z niego skorzystać. A właśnie najczęściej poniżej tego zakazu znajduje się… suwak, którym można otworzyć łazienkę od zewnątrz! Mechanizm otwierania drzwi do toalety może też być ukryty pod elementem z napisem toaleta.

Ukryty zamek w toalecie nie jest zamontowany z byle powodu!

Jest tam ze względów bezpieczeństwa. Korzysta z niego załoga, kiedy w sytuacji awaryjnej musi się dostać do środka toalety: na przykład kiedy jest zagrożenie katastrofy lub jeśli zaalarmowano, że znajduje się tam osoba wymagająca pomocy. Personel używa też tej funkcji, jeśli chce zablokować drzwi w momencie przygotowania samolotu do startu lub lądowania.

Ci, którzy zdradzili ten sekret przestrzegają! Tacy, którzy podczas lotu popalają w łazience papierosy lub korzystają tam z innych podniebnych (intymnych) wrażeń, powinni się mieć na baczności! W razie podejrzenia o nieakceptowalne zachowania, ta ukryta funkcja sprawia, że toaleta w samolocie nie zagwarantuje pełnej prywatności!

Obraz

Zauważyłeś, że toaleta w samolocie nie spłukuje się wodą?

Samolotowa toaleta, choć służy do tego, co tradycyjna, to jednak działa zupełnie inaczej. Nawet pojawiła się o wiele później, bo dopiero około 40 lat temu! Ze względu na możliwe turbulencje i niejednostajność lotu, nie może ona być spłukiwana wodą. To mogłoby być niezbyt przyjemne w skutkach (nie zagłębiajmy się w szczegóły).

Zamiast tego, takie ubikacje działają na specjalne podciśnienie, dzięki któremu nieczystości trafiają do specjalnie przygotowanego ku temu zbiornika. Ten zaś wypełniony jest płynem dezynfekującym. I to właśnie to ciśnienie jest powodem dość charakterystycznego dźwięku, który może przestraszyć tych, którzy korzystają z samolotowej toalety po raz pierwszy.

Toaleta w samolocie jest bardziej oszczędna niż ta na lądzie!

Do jej eksploatacji nie marnuje się wody, a powietrze. Mało tego, dzięki takiemu „spuszczaniu” fekaliów, eliminowany jest też od razu nieprzyjemny zapach, który się z nich unosi w łazience.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj o tym, jaką prawdę o toaletach w samolocie zdradził pilot! To może sprawić, że odechce Ci się korzystać z nich podczas lotu...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także