PoradyLajfhakiUkryta funkcja garnków, która pozwala zaprowadzić porządek w kuchni podczas gotowania

Ukryta funkcja garnków, która pozwala zaprowadzić porządek w kuchni podczas gotowania

Ukryta funkcja garnków. Fot. Genialne.pl
Ukryta funkcja garnków. Fot. Genialne.pl

20.02.2023 15:53

Gotując coś pod przykryciem, wcześniej czy później musisz ściągnąć pokrywkę z garnka – po to, aby doprawić danie, pomieszać je itd. Gdzie ją wtedy odkładasz? Zwykle nigdzie nie ma na to miejsca - kładziesz ją więc byle gdzie, a później krzątasz się, bo zapomniałeś, gdzie jest. Znasz to, prawda? Okazuje się jednak, że w większości garnków zaprojektowana jest ukryta funkcja, który raz na zawsze pożegna te wspomnienia. Robi wrażenie – jesteśmy pewni, że od razu pobiegniesz do kuchni sprawdzić, jak działa i zabłyśniesz tym przed swoimi znajomymi.

Podczas gotowania mamy do czynienia z naprawdę wysokimi temperaturami. Jeśli przykryjesz garnek pokrywką, to nabierze ciepła i stanie się mocno gorąca. To głównie przez to masz później problem z tym, gdzie ją odłożyć. Pod spodem gromadzi się też para, która szybko się skropli, co dołoży Ci sprzątania.

Cóż więc zrobić z tą „nieszczęsną” pokrywką? Przecież nie będziesz jej cały czas trzymać w dłoni – przy gotowaniu potrzebujesz pełnej swobody ruchów.

Obraz

Położenie jej na kuchence też nie jest najrozsądniejszym wyjściem, ponieważ mogłaby się zbyt mocno nagrzać (przez co Ty łatwo mógłbyś się oparzyć). Istniałoby również ryzyko, że przez nieuwagę strącisz ją na ziemię.

Nie możesz też odłożyć jej na blat, który uległby zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury (nie ważne, czy drewniany, kamienny czy ceramiczny). Aby rozwiązać ten kłopot, nie ustawiaj na nim specjalnej podstawki na pokrywki – odłóż ją sprytnie i funkcjonalnie!

Obraz

Ta ukryta funkcja garnków jest naprawdę imponująca!

Podnieś pokrywkę i zaczep jej krawędź o miejsce, w którym garnek łączy się z rączką. To stabilny uchwyt, dzięki któremu w końcu znajdziesz miejsce na swoją pokrywkę, ale też będziesz miał ją bezpośrednio przy garnku – już nie zapomnisz, gdzie ją odłożyłeś.

Obraz

Kiedy raz przekonasz się o skuteczności tego patentu, już zawsze będziesz z niego korzystać!

Domowy sposób na czyszczenie garnków. Fot. Freepik.com
Domowy sposób na czyszczenie garnków. Fot. Freepik.com

Ukryte funkcje przedmiotów, o których założę się, że nigdy wcześniej nie słyszałeś! ?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także