PoradyUkryta funkcja kluczyków samochodowych na upały. Większość ludzi nie wie, że auto ma taką opcję!

Ukryta funkcja kluczyków samochodowych na upały. Większość ludzi nie wie, że auto ma taką opcję!

Ukryta funkcja kluczyków samochodowych na upały. Większość ludzi nie wie, że auto ma taką opcję!
Redakcja
25.06.2022 13:07

Ukryta funkcja kluczyków samochodowych, która przyda się każdemu podczas upałów. Choć producenci aut piszą o niej w instrukcji, to nie wiele osób ma pojęcia o jej zastosowaniu. Z ręką na sercu... kto z Was zajrzał do instrukcji? Oto trik z kluczykami, z którego będziecie korzystać przez całe lato!

Ukryta funkcja kluczyków samochodowych na upalne dni

Samochody nagrzewają się w upał w zastraszającym tempie. Wystarczy na parę minut zostawić auto w nasłonecznionym miejscu, by temperatura w środku wyniosła nawet 50 stopni. Wsiadanie do takiego auta można porównać do otwierania nagrzanego piekarnika. Gorące powietrze dosłownie wybucha nam w twarz i nie pozwala oddychać. Wsiadamy do "piekła na kółkach" i ustawiamy klimatyzację na maksa. A co jeśli producenci samochodów pomyśleli o tym problemie, i rozwiązanie go umieścili na kluczykach?

Przyjrzyj się dokładnie kluczykom od swojego samochodu. Jeśli macie możliwość zdalnego zamykania i otwierania centralnego zamka, to dobry znak. Prawdopodobnie producent samochodów ukrył w nim również funkcję otwierania i zamykania okien - zdalnie. Ta opcja często działa po dwukrotnym lub dłuższym wciśnięciu przycisku do otwierania auta.

Obraz

Jak korzystać w ukrytej funkcji w upały?

Wystarczy chwilę przed planowaną podróżą otworzyć wszystkie okna w samochodzie. Można to zrobić z okna biura lub mieszkania, albo będąc w drodze do samochodu. Dosłownie chwila wystarczy, by świeże powietrze z zewnątrz wypchnęło to nagrzane z wnętrza pojazdu. Ta ukryta dla wielu osób funkcja oszczędzi nam to męki, które wiążą się z wsiadaniem do rozgrzanego samochodu.

Jeśli obawiasz się kradzieży, podczas upalnych dni wartościowych rzeczy nie zostawiaj w samochodzie. Dokumenty i kluczyki najlepiej mieć zawsze przy sobie. Dodatkowo wiele samochodów, nie można odpalić, bez kluczyka w ręce.

Okna powinniśmy otworzyć nawet gdy planujemy korzystać z klimatyzacji

Twórcy klimatyzacji ostrzegają, że w upalne dni, gdy samochód jest nagrzany powinniśmy ostrożniej korzystać z klimatyzacji. Pierwsze minuty działania chłodzenia powinniśmy mieć okno otwarte, by możliwe szkodliwe substancje mogły wydostać się poza samochód. Wysokie temperatury pod maską samochodu mogą powodować powstawanie toksycznych związków, których lepiej dla naszego zdrowia nie wdychać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także