PoradyLajfhaki10 codziennych rzeczy, które posiadają ukryte funkcje. Większość z nas o nich nie wie

10 codziennych rzeczy, które posiadają ukryte funkcje. Większość z nas o nich nie wie

10 codziennych rzeczy, które posiadają ukryte funkcje. Większość z nas o nich nie wie
Katarzyna
13.02.2020 10:19, aktualizacja: 13.02.2020 14:04

Zdarza się, że używamy jakiegoś przedmiotu od wielu lat, a dopiero po czasie dowiadujemy się o jego dodatkowych, przydatnych funkcjach. Czy wiesz do czego służą rozcięcia na materiale plecaka? Albo czy wiesz, ze marginesy w zeszytach nie służą tylko do notowania ważnych rzeczy? Koniecznie sprawdź poniższą listę i sprawdź czy wiedziałeś o tych przydatnych funkcjach!

#1 Punkcik obok tylnej kamery w Iphone

unsplash.com
unsplash.com

Okrągły otwór w tylnej części między lampą błyskową a aparatem to tak naprawdę drugi mikrofon. Dzięki niemu możesz nagrywać wideo z lepszą jakością dźwięku oraz uzyskać lepszą jakoś podczas rozmów.

#2 Końcówka wykałaczki

reddit.com
reddit.com

Wiele osób uważa, że jest to po prostu design wykałaczek, jednak w rzeczywistości końcówka powinna zostać ułamana i użyta jako podstawka wykałaczki przed i po jej użyciu.

#3 Oznaczenia na klawiszach J i F na klawiaturze

Obraz

Wyczuwalne linie na klawiszach F i J mają działać jako wskazówka dla osób, które piszą bez patrzenia na klawiaturę Są one podstawowymi klawiszami na których spoczywają palce wskazujące a dzięki odnalezieniu tych dwóch klawiszy łatwiejsze jest znalezienie pozostałych przycisków.

#4 Rozcięcie na materiale na plecaku

brightside.me
brightside.me

Na początku takie dodatkowe materiały z rozcięciem znajdowały się tylko na plecakach górskich i służyły do przenoszenia lin. Teraz możesz używać tego rozcięcia do noszenia butelki wody, parasolki czy butów.

#5 Kieszonka w damskich majtkach

pikabu.ru
pikabu.ru

Podczas szycia bielizny boczna i tylna część są mocowane do głównych szwów. Z technicznego punktu widzenia niemożliwe jest wykonanie kolejnego szwu wewnętrznego, więc przednia część pozostaje doszyta do środka, przez co wygląda jak kieszeń.

#6 Czarna końcówka na nożyku do tapet

Obraz

Umożliwia ona łatwiejsze i bezpieczniejsze ucięcie ząbka nożyka który jest już zużyty.

#7 Dziurki po bocznych stronach trampek

Obraz

Pierwsze tego typu buty zostały zaprojektowane dla koszykarzy. Otwory służył lepszemu dopasowaniu buta i dociśnięciu sznurówek. Obecnie wiele butów ma te otwory lecz służą jako wentylacja.

#8 Szuflada pod piekarnikiem

pikabu.ru
pikabu.ru

Zazwyczaj ludzie używają tego miejsca do przechowywani blach i garnków, jednak pierwotnie szufladę wymyślono po to aby przechowywać w niej gotowe potrawy oraz ciasta. Po przygotowaniu ich w piekarniku należy trzymać je pod piekarnikiem, aby dłużej były ciepłe.

#9 Dziura w łyżce do makaronu

imgur.com
imgur.com

Dziurka w łyżce od spaghetti służy jako miarka na idealną porcję makaronu dla jednej osoby.

#10 Obieraczka do owoców i warzyw

imgur.com
imgur.com

Może posłużyć także do stworzenia cienkich plasterków żółtego sera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także