PoradyLajfhaki11 codziennych przedmiotów, które posiadają ukryte funkcje. Dobrze o nich wiedzieć!

11 codziennych przedmiotów, które posiadają ukryte funkcje. Dobrze o nich wiedzieć!

11 codziennych przedmiotów, które posiadają ukryte funkcje. Dobrze o nich wiedzieć!
Katarzyna

17.03.2020 09:10, aktual.: 17.03.2020 21:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektóre przedmioty codziennego użytku, zostały stworzone w taki sposób, aby jak najbardziej uprościć nam życie. Niektóre z nich wydają się na pozór banalne, inne z kolei mają ukryte funkcje które dostrzegamy dopiero gdy uważnie się przyjrzymy. Myślisz, że rowek na spodzie kubka lub pompon na zimowej czapce są stworzone przez przypadek? Pamiętaj, że nic nie dzieje się przez przypadek!

Oto ukryte funkcje przedmiotów, które są niezwykle przydatne!

#1 Oznaczenia przy klawiszach "F: oraz "J"

Obraz

Te małe oznaczenia mają pomóc w zlokalizowaniu tych dwóch literek przez palce wskazujące, a w rezultacie mają one pomóc odczytać umieszczenie pozostałych liter przez układ pamięci mięśniowej.

#2 Małe skrzydełka przy ładowarkach Apple

Mają one służyć łatwiejszemu zawinięciu kabla od ładowarki i nie zaplątywaniu się jej w torbie.

Jeśli chcesz użyć kłódki na zewnątrz, pewnie zdajesz sobie sprawę, że może ona zawilgotnieć. Mały otwór ma odprowadzać wodę i zapobiegać rdzewieniu. Można jej użyć również do olejowania zawiasów kłódki.

#4 Kropka obok aparatu w iPhonie to nie lampa!

Tak naprawdę to mikrofon, który rejestruje dźwięk podczas nagrywania wideo tylną kamerą.

#5 Szczotki przy schodach ruchomych nie służą czyszczeniu butów

Na pewno nie raz widziałeś (lub sam robiłeś to samo), że ktoś czyści swoje buty szczotami, które znajdują się tuż przy schodach ruchomych. Tak naprawdę są one po to by zapewnić bezpieczeństwo. Jednym z najczęstszych powodów wypadków na schodach ruchomych są buty, ubrania lub torby z zakupami, które stoją za blisko krawędzi schodów. Te szczoty mają utrzymać klientów z dala od krawędzi, aby uniknąć "wciągnięcia" odzienia.

#6 Większość nakrętek z zabezpieczeniem przed dziećmi, można łatwo zastąpić zwykłymi

Większość plastikowych butelek z lekarstwami posiada nakrętki z zabezpieczeniem przed dziećmi. Jednak niewiele osób wie, że wystarczy je odwrócić aby stały się one łatwe do odkręcenia. Jeśli nie mieszkasz z dziećmi możesz skorzystać z tego triku.

#7 Rowki na spodzie kubków i filiżanek

Te małe rowki na dnie kubków są zaprojektowane tak, aby ułatwić ich mycie w zmywarce. Po umieszczeniu do góry nogami rowki umożliwiają przepływ wody która normalnie mogłaby zalegać na powierzchni kubka. Pozwalają również na przepływ chłodnego powietrza pod kubkiem i zapobiegają pękaniu.

#8 Numer "57" na butelce z ketchupem Heinz

Zaznaczenie 57 powstało po to by ułatwić wydobycie ketchupu z butelki, dlatego następnym razem nie uderzaj w dno butelki, a spróbuj trafić w to miejsce.

#9 Pompon przy czapce

Pompon został wymyślony przez francuskich marynarzy, którzy nosząc czapki zawsze uderzali w sufit swoich kajut. Dodatek na szczycie czapki miał chronić ich przed uderzeniem. Następnie ten pomysł został zaadoptowany przez wojsko oraz projektantów.

#10 Dziurka w metrówce

Ten element został stworzony po to, by zaczepić metrówkę na gwoździu i sprawdzić odpowiednie pomiary bez potrzeby proszenia drugiej osoby o przytrzymania metrówki. Możesz też użyć tej części do zaznaczenia odległości ołówkiem.

#11 Śrubokrętów możesz użyć jako klucz

Wiele śrubokrętów można z łatwością wsunąć przez klucz i wykorzystać je do stworzenia większego momentu obrotowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także