PoradyLajfhaki7 ukrytych opcji Messengera o których większość użytkowników nie wie

7 ukrytych opcji Messengera o których większość użytkowników nie wie

7 ukrytych opcji Messengera o których większość użytkowników nie wie
Mateusz Zelek

30.10.2020 15:42, aktual.: 01.11.2020 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Messenger od Facebooka stał się dla wielu z Nas domyślnym sposobem komunikacji. Warto zapoznać się z jego licznymi możliwościami.

#7 Wyciszanie rozmów

Obraz

Czasem ilość wiadomości na czacie grupowym zdecydowanie nas przerasta. Dlatego można rozważyć wyciszenie danej rozmowy na określony czas bądź na stałe. Jest to bardzo przydatne, gdy chcemy pozostać w danej grupie, ale niekoniecznie czytać każdą wiadomość. Kliknij na ikonę "i" w prawym górnym rogu ekranu. Następnie odnajdź opcję "Powiadomienia", a później określ stopień wyciszenia.

#6 Wyszukiwanie treści rozmów

Obraz

Jeśli lubicie dużo pisać, to wiele rzeczy może Wam się zgubić. Numer telefonu, nazwa ciekawej piosenki czy konkretny fragment rozmowy. Z pomocą przychodzi wyszukiwarka słów w Messengerze. Dzięki temu w łatwy sposób możesz odnaleźć wybrany fragment tekstu.

#5 Udostępnienie lokalizacji

Obraz

Aplikacja umożliwia zaznaczenie Waszej lokalizacji z pomocą telefonu. To bardzo przydatna opcja, gdy chcecie się umówić na spotkanie w nowym miejscu na mieście. Pamiętajcie, że wówczas musicie włączyć moduł GPS, który pomoże ustalić gdzie dokładnie się znajdujecie. Ewentualnie wskazać inne miejsce na mapie.

#4 Ustaw dowolne emoji jako reakcję oraz zmiany kolory czatu

Obraz

Messenger umożliwia dość sporą formę personalizacji naszych rozmów. Możemy edytować nasze pseudonimy, kolor czatu czy emoji. To fajna opcja wśród znajomych, którzy spędzają sporo czasu na wymianie zdań w sieci.

Obraz

#3 Tworzenie Ankiet

Obraz

Bardzo przydatna opcja w grupach rodzinnych bądź przyjacielskich. Idealne rozwiązanie, gdy chcecie demokratycznie zagłosować, co będziecie robić wieczorem ze znajomymi. Kliknij ikonkę z czterema kropkami i wybierz opcję Ankiety. Następnie wypełnij poszczególne pola oraz opcje wyboru. Twoja sonda zacznie działać od razu po kliknięciu Utwórz ankietę.

#2 Grupowe wideorozmowy na Messenger Rooms

Obraz

W dobie pandemii Messenger przyśpieszył swoje prace nad stworzeniem wideo rozmów kilku użytkowników na raz. Obecnie możemy bez problemu porozmawiać z kilkoma znajomymi naraz. Wystarczy, że kliknięcie w dobrze Wam znane kropeczki, a następnie Utwórz pokój. Wówczas wyskoczy wam kolejne okienko, w którym wybierzecie odpowiednie osoby do rozmowy.

#1 Wysyłanie ukrytych wiadomości

Obraz

Facebook ciągle powtarza, że dba o nasze bezpieczeństwo i prywatność, ale można profilaktycznie skorzystać z możliwości wysyłania tajnych wiadomości. Znikają one po 24 godzinach bądź zaraz po przeczytaniu (w zależności od naszych ustawień). Nieźle nadaje się także do robienia żartu znajomym.

UWAGA: Korzystanie z Messengera wymaga posiadania konta na Facebooku

Play Google
Play Google

Messenger jako aplikacja nie ma możliwość korzystania z niego bez posiadania konta na Facebooku. Oznacza to, że zakładając konto w Messengerze, równocześnie zakładacie konto na Facebooku i wszelkie Wasze dane znajdą się także w tym serwisie. Jeszcze do niedawna istniała możliwość korzystania z tej aplikacji bez potrzeby konta, jednakże nastąpiła pełna synchronizacja między Messengerem a Facebookiem.

Wiedzieliście o tych możliwościach Messengera?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także