Balkon i ogródBabcia opowiedziała mi o swojej metodzie uprawy pomidorów. Odtąd moje plony są ogromne

Babcia opowiedziała mi o swojej metodzie uprawy pomidorów. Odtąd moje plony są ogromne

Babcia opowiedziała mi o swojej metodzie uprawy pomidorów. Odtąd moje plony są ogromne
Katarzyna

25.04.2022 07:07, aktual.: 25.04.2022 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piękna pogoda sprawia, że chcemy przebywać na zewnątrz. Jeśli masz ogródek lub działkę, dobrze byłoby wykorzystać kawałek ziemi do zasadzenia kwiatów, warzyw i owoców. Myślisz, że nie masz ręki do kwiatów? Każdy ma! Wystarczy poznać odpowiednie triki! Mnie wielu sztuczek nauczyła moja babcia, dzięki której teraz mogę cieszyć się obfitymi plonami.

Jak wyhodować pomidory?

Moi dziadkowie od lat mają swoją działkę, na której sadzą ogórki, pomidory czy cukinie. Swoimi plonami zawsze dzielą się z całą rodziną, a ja zawsze zastanawiałam się jaki jest ich sekret na soczyste i słodkie pomidory! W końcu, gdy sama mam swój ogród, postanowiłam zapytać się babci jak sprawić, żeby i moje plony były tak udane.

Cały sekret tkwi w dużym, trzylitrowym słoiku do którego należy nalać około 2,6 litra niechlorowanej wody. Następnie należy dodać 100 gramów drożdży rozcieńczonych ciepłą wodą oraz pół szklanki cukru.

readingontheweb.com‎
readingontheweb.com‎

Naczynie należy przykryć gazą i umieścić w ciepłym miejscu, od czasu do czasu potrząsając zawartością. Mieszaninę należy zostawić aż do momentu zakończenia fermentacji. Kiedy to nastąpi 1 szklankę (około 250 ml) należy rozcieńczyć w 10 litrach wody. Takim roztworem należy podlewać plony, pamiętając jednak, że należy używać nie więcej niż 1 litra roztworu w ciągu 24 godzin.

ebpcooh.org.uk/a>
ebpcooh.org.uk/a>

Dzięki tej metodzie możesz przygotować się na obfite plony, zdrowych i pięknych pomidorów, które swoją czerwoną i lśniącą skórką zachęcają do zjedzenia! Pamiętaj jednak, że w trakcie trwania sezonu nie warto przesadzać - wystarczą 3 zastosowania roztworu, a uzyskasz niezwykłe rezultaty!

pixabay.com‎
pixabay.com‎

Twoje krzewy będą uginać się od ciężaru soczystych pomidorów! Ja już zaczęłam stosować tę metodę, a jeśli Ty również chcesz cieszyć się pięknymi plonami, koniecznie wypróbuj ten sposób!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także