PoradyUsuń pleśń z silikonowych fug za pomocą domowej pasty. Kosztuje zaledwie 2 złote

Usuń pleśń z silikonowych fug za pomocą domowej pasty. Kosztuje zaledwie 2 złote

Usuń pleśń z silikonowych fug za pomocą domowej pasty. Kosztuje zaledwie 2 złote
21.01.2023 12:23

Jak usunąć pleśń z silikonu w łazience bądź kuchni? To zadanie wcale nie jest takie trudne i dodatkowo zrobisz to bez używania chemicznych detergentów.

Łazienka jest miejscem bardzo podatnym na wystąpienie pleśni. Zwykle powstaje ona na silikonowych fugach. Najczęściej można ją zobaczyć w okolicy kabiny prysznicowej. A wszystko za sprawą nieustannie panującej tam wilgoci. Aby zmniejszyć trochę prawdopodobieństwo pojawienia się pleśni, to należy dbać o dobrą wentylację w łazience. Absolutnie nie można zatykać kratek wentylacyjnych i po każdej kąpieli warto szeroko otworzyć drzwi do łazienki.

jak usunąć pleśń z silikonu, fot. Genialne
jak usunąć pleśń z silikonu, fot. Genialne

Jak pozbyć się pleśni z silikonowych fug?

Jeżeli pleśń pojawiła się już na spoinach, to oczywiście musisz szybko się jej pozbyć. Zrobisz to domowymi i ekologicznymi sposobami. Najpierw przygotuj prosty specyfik. Do miseczki wsyp sodę oczyszczoną oraz wlej ocet. Poczekaj, aż mieszanina przestanie się pienić. Całość na powinna przypominać pastę (ale niezbyt gęstą). Następnie weź szczoteczkę i za jej pomocą nakładają pastę na fugi. Odczekaj ok. pół godziny. Po tym czasie przystąp do szorowania fug. Zobaczysz, że pleśń oraz wszelkie zabrudzenia szybko zaczną odchodzić od spoin.

jak usunąć pleśń z silikonu, fot. Genialne
jak usunąć pleśń z silikonu, fot. Genialne

Czym usunąć pleśń z fug?

  • Pastę możesz zrobić także z wody, octu oraz proszku do pieczenia. Później wystarczy nałożyć ją na fugi i odczekać pół godziny. Po tym czasie spokojnie doczyścisz spoiny.
  • Co ciekawe dobre rezultaty osiągniesz również stosując pastę do zębów. Ona ma działanie wybielające, a także ścierne. Nałóż ją na szczoteczkę i porządnie wyszoruj fugi. Po takiej kuracji pleśń i grzyb szybko zniknie.
  • Jeżeli w kuchennej szafce nie masz octu i sody oczyszczonej, to sięgnij po cytrynę. Wyciśnij z niej sok i polej nim obficie wszystkie zagrzybione fugi. Poczekaj kilka minut. Później przystąp do szorowania. Cytrynowy sok nie tylko wyeliminuje pleść, ale także rozjaśni i lekko wybieli spoiny.

Mikstura z 2 składników, która wyczyści toaletę. Bez kiwnięcia palcem!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także