PoradyLajfhakiCiepło ucieka Ci przez okna? Mamy na to sposób, dzięki któremu nieźle zaoszczędzisz!

Ciepło ucieka Ci przez okna? Mamy na to sposób, dzięki któremu nieźle zaoszczędzisz!

Uszczelnienie okien. Fot. Genialne.pl
Uszczelnienie okien. Fot. Genialne.pl
04.03.2023 14:00, aktualizacja: 06.03.2023 14:22

Zimą, kiedy temperatura przyprawia nas o dreszcze i chęć wskoczenia pod ciepły kocyk, łatwo o utratę ciepła w domu. Powodem tego może być nieszczelność okien. Pokażemy, jak w prosty sposób zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i zadbać o uszczelnienie okien.

Kiedy temperatura nie rozpieszcza...

Jesień i zima nie rozpieszczają nas wysokimi temperaturami. W tym czasie rachunki za włączone ogrzewanie mogą nas nieźle przerazić. Stanie się tak, jeśli nie zadbamy odpowiednio o nasze okna, a ciepło z domu będzie nam po prostu przez nie uciekać. Dlatego dobrze jest znać ten jeden prosty i skuteczny sposób, aby temu zaradzić.

Obraz

Twój domowy budżet nie ucierpi tak bardzo, jak do tej pory - mamy dla Ciebie skuteczny trik, który pozwoli na sprawne uszczelnienie okien. Jednak zanim to zrobisz, dowiedz się, jak sprawdzić, czy przez okna ucieka ciepło.

Sposób na uszczelnienie okien

Może okazać się, że jednak poprawa szczelności wcale nie będzie potrzebna. Jak to sprawdzić? Najpierw włóż między ościeżnicę, a skrzydło okna jedną kartkę papieru. Następnie zamknij okno i pociągnij za kartkę. Jeśli kartka wysunie się bez problemu, oznacza to, że uszczelnienie jest konieczne. Jeśli pozostanie nienaruszona, Twoje okno jest szczelne. Proste, prawda?

Obraz

Dobry patent to również obserwacja - zamknij okna i przypatrz się zasłonom. Jeśli poruszają się (choćby minimalnie), oznacza to, że okna są nieszczelne. Dobrze też sprawdzić stan uszczelek - jeśli okażą się uszkodzone, będą wymagały wymiany przez fachowca. Zobacz, czy nie ma w nich dziur lub pęknięć. Jeśli nic takiego nie zauważyłeś, spokojnie możesz brać się za uszczelnienie okien.

Jak uszczelnić okna domowym sposobem?

Kochamy minimalizm i proste rozwiązania. Uważamy, że są najbardziej skuteczne. Zastanawiasz się, jak samodzielnie uszczelnić okna? A przede wszystkim czym uszczelnić okna. Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Do uszczelnienia okien polecamy Ci piankę, którą zakupisz w sklepie budowlanym. Jak ją wykorzystać na oknie?

Wystarczy, że zalejesz nią nieszczelne obszary i poczekasz, aż substancja wyschnie. Nie martw się, jeśli niechcący nalejesz jej za dużo - jest prosta w usunięciu. Kiedy zauważysz, że już zastygła, sprawdź, czy nie ma problemu z zamykaniem okien. Taki sposób na uszczelnienie okien zagwarantuje, że ciepło już nigdy więcej nie będzie uciekać z domu, a rachunki za jego ogrzewanie przestaną spędzać sen z powiek!

Zobacz nasz przepis na domową piankę do czyszczenia okien

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także