PoradyLajfhakiUważaj na popularną magiczną gąbkę. Możesz wyrządzić sobie spore szkody

Uważaj na popularną magiczną gąbkę. Możesz wyrządzić sobie spore szkody

do czego nie używać magicznej gąbki fot. genialne.pl
do czego nie używać magicznej gąbki fot. genialne.pl

25.06.2023 17:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku lat stała się niezwykle popularna, ponieważ doczyści wszystko. Jednak wiele osób nie wie, że może ona wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Podpowiadamy, do czego nie używać magicznej gąbki.

Gadżet ten jest tani oraz dostępy w każdym sklepie, przez co można znaleźć go w większości domów. Miłośnicy sprzątania zachwalają jego działanie. Warto wiedzieć, że magiczne gąbki są wytwarzane z pianki melaminowej, która jest miękkim i elastycznym tworzywem. Pod wpływem tarcia usuwa nawet trudne zabrudzenia. Jednak są powierzchnie, które możne uszkodzić.

Fenomen magicznej gąbki

Zwilżona magiczna gąbka usunie każde zabrudzenie w mgnieniu oka. Wystarczy przez kilka sekund pocierać nią plamę, a zniknie ona bez śladu. Sprawdza się do tłustych zabrudzeń, zaschniętego kleju, a nawet osadu po herbacie lub kawie. Spokojnie można stosować ją do czyszczenia ścian, metalowych powierzchni, plastiku, a nawet butów m.in. trampek. Warto pamiętać, aby podczas używania magicznej gąbki nie zetrzeć warstwy farby, która jest niezwykle delikatna. Dlatego gadżet ten zyskał miano magicznej, ponieważ usuwa brud niczym czarodziejska różdżka.

Obraz

Do czego nie używać magicznej gąbki?

Nie zawsze magiczna gąbka jest dobry rozwiązaniem, szczególnie jeśli mamy do czynienia z delikatnymi powierzchniami. Jej działanie jest zbliżone do papieru ściernego i może zarysować podatne na uszkodzenia tworzywo. Dlatego, jak dowiadujemy się z serwisu WP Kobieta:

"Z całą pewnością, nie warto używać jej do czyszczenia przedmiotów wykonanych ze skóry, włączając w to buty czy ubrania. Gąbka nieodwracalnie uszkodzi ich powierzchnię. Podobnie w przypadku wszystkich lakierowanych przedmiotów — czy to butów, czy podłogi bądź mebli. Magiczna gąbka co prawda usunie plamę, ale jednocześnie warstwę lakieru. Nie powinno się też używać jej do czyszczenia drewnianych powierzchni, niezależnie od tego, czy są one zaimpregnowane, czy też nie".
do czego nie używać magicznej gąbki, fot. Genialne
do czego nie używać magicznej gąbki, fot. Genialne

Jak używać magiczną gąbkę?

Nie wymaga ona stosowania chemii, wystarczy tylko gąbka i woda oraz odrobina siły. Warto dodać, że można używać jednej sztuki przez długi czas, aż do całkowitego zużycia. Miłośnicy sprzątania często dzielą gąbkę na kilka części, co jeszcze bardziej wydłuża jej żywotność. Po czyszczeniu należy odsączyć z gąbki nadmiar wody, bez mocnego wykręcania jej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także