Bolesne użądlenie osy może szybko zniknąć. Istnieje aż 10 domowych sposobów, które działają!
Osy to jedne z najmniej lubianych insektów. Przeszkadzają podczas spacerów po łące, przylatują nad talerzami podczas imprez na powietrzu, a na dodatek tego wszystkiego, potrafią bardzo mocno użądlić. Czy w takim razie jest jakiś sposób jak szybko załagodzić ból, gdy ten owad w paski, postanowi wbić się w naszą skórę? Oto patenty na użądlenie osy.
Te sprawdzone triki sprawią, że użądlenie osy oraz pszczoły przejdzie znacznie szybciej niż myślisz! Jeśli jednak jesteś uczulony i zostałeś ukłuty przez insekta, koniecznie odwiedź lekarza.
#1 Soda oczyszczona na użądlenie osy
Soda oczyszczona reaguje alkalicznie w wodzie, neutralizując kwas jadu os. Zmieszaj łyżeczkę sody z kilkoma kroplami wody, aż uzyskasz konsystencje pasty. Posmaruj miejsce, w którym ukuł Cię owad i pozostaw na około 10 minut. W razie potrzeby w przeciągu kilku godzin, powtórz aplikację. W ten sposób zmniejsza się silne pulsowanie, swędzenie i obrzęk.
#2 Bazylia uśmierzy ból
Swędzenie i pieczenie może trwać nawet tydzień, ale dzięki kompresowi z posiekanych liści bazylii, załagodzisz ostry ból i skrócisz czas swędzenia.
#3 Lód
Zimno powoduje skurcz naczyń krwionośnych. W ten sposób środek wstrzyknięty przez owada, nie rozprzestrzenia się tak szybko. Ponadto lód łagodzi uczucie ostrego bólu i zmniejsza obrzęk.
#4 Cebula
Nie od dziś cebula jest uważana za dobry środek leczniczy i przeciwzapalny. Sok z cebuli może pomóc Ci z bolącym obszarem po użądleniu osy. Wystarczy, że pokroisz ją i potrzesz zainfekowane miejsce. To spowoduje, że reakcja alergiczna się zmniejszy.
#5 Babka zwyczajna
Od niepamiętnych czasów babka uznawana jest jako roślina lecznicza. Okazuje się, że jest również skuteczna gdy użądli Cię osa. Babka ma działanie przeciwbólowe i przeciwbakteryjne, wystarczy, że na kilka godzin umieścisz jej liście na użądlonym miejscu.
#6 Na użądlenie osy sprawi się też ocet
Ocet skutecznie neutralizuje kwas wydzielany przez osy, umieść kawałek materiału w roztworze z wodą i octem i pozostaw na kilkanaście minut na bolesnym obszarze.
#7 Twaróg
Serek twarogowy chłodzi i hamuje stany zapalne. Umieść go na bandażu z gazy, a następnie połóż na skórze i poczekaj aż wyschnie.
#8 Ciepło
Ból po ukąszeniu owada można załagodzić nie tylko zimnem, ale również ciepłem. Umieść na miejscu użądlenia np. torebkę po herbacie. Tylko uważaj na poparzenia!
#9 Miód na użądlenie osy
Zaraz po ataku osy, umieść miód na skórze - w ten sposób załagodzisz reakcję alergiczną i tymczasowo zatrzymasz ból.
#10 Leki przeciwhistaminowe
Jad osy czy pszczoły zawiera wiele substancji, które wywołują reakcje alergiczne w miejscu wstrzyknięcia. To właśnie ich rozprzestrzenianie się po ludzkim organizmie prowadzi do bolesnych przeżyć. Leki przeciwhistaminowe spowalniają ten proces. Jeśli pszczoły i osy często Cię atakują, lepiej abyś miał zapas takich leków.