NewsyNajbrzydsza kobieta świata, aby utrzymać swoje dzieci, wstąpiła do cyrku

Najbrzydsza kobieta świata, aby utrzymać swoje dzieci, wstąpiła do cyrku

Najbrzydsza kobieta świata, aby utrzymać swoje dzieci, wstąpiła do cyrku
25.05.2022 14:40, aktualizacja: 25.05.2022 14:51

To poruszająca historia o tym, że uroda może przeminąć w każdej chwili, a każda matka potrafi zrobić bardzo dużo, aby utrzymać swoją rodzinę.

Zwykłe życie

Mary Ann Bevan urodziła się w Plaistow (osiedle pod Londynem) w 1874 roku. Jej rodzice należeli do klasy robotniczej. Miała siódemkę rodzeństwa. Udało jej się zostać pielęgniarką, a w 1903 roku poślubiła Thomasa Bevana. Z mężem doczekała się czwórki dzieci. Niestety mężczyzna zmarł nagle w 1914 roku. Od tej pory ciężar wyżywienia i wychowania potomstwa spadł na barki Mary.

pinterest
pinterest

Zatrważająca metamorfoza

Jeszcze przed śmiercią męża, u kobiety wystąpiły objawy dziwnej choroby. W wieku ok. 32 lat wygląd Mary zaczął się zmieniać. Jej twarz uległa zniekształceniu, stopy oraz dłonie znacznie się powiększyły, a między zębami pojawiły się szpary. Rysy twarzy uległy wyostrzeniu, język i żuchwa zwiększyły swoje rozmiary. Dodatkowo kobieta cierpiała z powodu bólu głowy i kości oraz zaczynała tracić wzrok.

ChizzieChannel/twitter
ChizzieChannel/twitter

Ofiara akromegalii

W swoich czasach została uznana za straszydło i dziwadło. Wówczas nikt nie słyszał o akromegalii, na którą cierpiała Mary. To choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu. Dotyka dorosłych, u których zakończył się już wzrost kości.

wikimediacommons
wikimediacommons

W gronie dziwaków

Wraz z postępującą zmianą aparycji, kobieta była wyśmiewana i wyszydzana. Straciła posadę pielęgniarki i w akcie desperacji wzięła udział w konkursie na najbrzydszą kobietę.

sideshows.fandom.com
sideshows.fandom.com

Wszystko po to, aby utrzymać swoje dzieci.

Mary zdobyła pierwszą nagrodę. Od tego czasu jej postać zaczęła budzić coraz większe zainteresowanie. Ostatecznie zdecydowała się wstąpić do cyrku. Występowała w pokazach dziwaków (obok bliźniąt syjamskich czy kobiety z brodą) w USA i Europie. Zmarła w wieku 59 lat i spoczęła na cmentarzu w Londynie, co było jej życzeniem...

sideshows.fandom.com
sideshows.fandom.com

Jaką najbardziej poruszającą historię kobiety słyszałeś?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także