DIYDla dzieciW 15 minut nauczysz dziecko tabliczki mnożenia. Wystarczą tylko palce

W 15 minut nauczysz dziecko tabliczki mnożenia. Wystarczą tylko palce

W 15 minut nauczysz dziecko tabliczki mnożenia. Wystarczą tylko palce
02.03.2023 20:39

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia dosłownie w kilka minut? Poznaj ciekawy trik, dzięki któremu każdy maluch polubi matematykę.

Są dzieci, które mają trudności z matematyką. Dla niektórych prawdziwą zmorą jest tabliczka mnożenia. Oczywiście należy nauczyć się jej na pamięć. W obliczu tego zadania niektórym maluchom łzy same cisną się do oczu. Jak im w tym pomóc?

Patent na szybie opanowanie tabliczki mnożenia

Aby dziecko nie zraziło się do tabliczki mnożenia, to trzeba uprzyjemnić mu naukę. Obróć szkolny obowiązek w przyjemność. Wówczas nauka przebiegnie w lepszej atmosferze, a mały uczeń mnożenie pojmie w mig.

Pewien nauczyciel podzielił się swoim patentem na opanowanie tabliczki mnożenia. Ten sposób polega na liczeniu na palcach. Otwierając i zamykając konkretną ilość palców, będziesz w stanie poznać wynik działania matematycznego. Może to wydawać się nieprawdopodobne, ale ten patent naprawdę działa. On zdecydowanie usprawni i umili naukę tabliczki mnożenia. Zwłaszcza, że cały proces nauczania możesz przeprowadzić przed lustrem. ;)

Jak uczyć się szybciej?

  • Trenuj swój mózg. On to bardzo lubi. W związku z tym czytaj zróżnicowane teksty, rozwiązuj krzyżówki czy łamigłówki, graj w kalambury, a także wymyślaj swoje własne rymowanki czy wierszyki.
  • Zdecydowanie szybciej i łatwiej zapamiętasz to, co własnoręcznie napisałeś. Dlatego warto robić notatki, a nie wszystkiego uczyć się z podręczników.
  • Podczas nauki używaj zakreślaczy. Kolory, różnorodne formy graficzne, wypunktowany tekst znacznie bardziej mobilizuje mózg do pracy. Dziel tekst na akapity i często stosuj podpunkty czy odnośniki.
jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, fot. Freepik
jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, fot. Freepik
  • Notatki przemień w mapy myśli. Ten wyjątkowy sposób notowania aktywizuje do pracy obie półkule mózgu. Podczas pracy nad mapami myśli w środku umieść rysunek, który jest najważniejszym zagadnieniem. Używaj więcej niż 3 kolorów, a także stosuj strzałki, linie okręgi. Zagadnienie łącz ze sobą na zasadzie skojarzeń. I koniecznie pisz przejrzyście oraz wyraźnie.
  • Ucz się na zasadzie skojarzeń. Bardzo pomaga także powtarzanie na głos lub wymyślanie anegdotek. W końcu każdy szybciej zapamięta żarty nauczyciela, niż merytoryczny wykład.;)

Sprytne triki dla młodych mam!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także