PoradyW obudowie od iPhone jest ukryty przycisk. Dziwne, że tak dużo ludzi o nim nie wie

W obudowie od iPhone jest ukryty przycisk. Dziwne, że tak dużo ludzi o nim nie wie

W obudowie od iPhone jest ukryty przycisk. Dziwne, że tak dużo ludzi o nim nie wie
Manuel
22.11.2022 08:10, aktualizacja: 22.11.2022 09:41

Twój iPhone to bardzo zaawansowana technologicznie zabawka, której wszystkich funkcji i możliwości pewnie nigdy nie wykorzystasz. Jest jednak pozornie niewielka, ukryta funkcja iPhone, której będziesz chętnie używał nawet na co dzień, gdy ja tylko poznasz.

"To jest rzeczywiście przydatne!"

W każdym iPhone 8 lub nowszym jest mała znana funkcja, która polega na tym, że stukając w powietrzu telefonem dwukrotnie lub trzykrotnie w tył będziemy mogli ekspresowo otworzyć wybraną przez nas apkę lub jedno z kilku ważnych i powszechnie używanych narzędzi. Aby móc z tej opcji korzystać trzeba ją ręcznie uruchomić w ustawieniach telefonu. JUż jakiś czas temu próbowała ją u nas spopularyzować tiktokerka Margarita Vradi, ale wciąż wiele osób o niej nie wie:

Mówią na to Back Tap. Na co dokładnie pozwala ta ukryta funkcja iPhone?

W środku znajdziesz opcje podwójnego i potrójnego stuknięcia z 16 akcjami systemowymi, 10 akcjami dostępności, dwoma gestami przewijania i wszystkimi skrótami, które utworzyłeś. To daje wiele sposobów, aby zmniejszyć stuknięcia i machnięcia używane przez Ciebie na co dzień. Możesz tę opcję wykorzystać w różny sposób, od robienia zrzutu ekranu do włączania latarki. Jeśli używasz iPhone'a 13 Max, będzie to ogromna pomoc w próbach dostępu do rzeczy, które są normalnie trudno dostępne. Takich jak centrum sterowania i centrum powiadomień.

unsplash
unsplash

Ominiesz częściowo ekran blokady

Jednak najlepszym zastosowaniem Back Tap jest obejście ekranu blokady. Odkąd Apple wprowadził Face ID, dodał dodatkowy krok, aby dostać się do ekranu głównego. Po odblokowaniu iPhone'a nadal musisz przeciągnąć palcem w górę, aby dostać się do aplikacji - krok ten jest irytujący, nawet jeśli stał się drugą naturą. Ale z Back Tap, można ustawić iPhone'a, że nie trzeba dotykać i machać ekranem, aby w pełni odblokować telefon. Po prostu podnieść telefon, poczekaj na Face ID, aby go odblokować, i dwukrotnie stuknij nim w tył, aby przejść do ekranu głównego. To nadal nie jest całkiem tak szybko, jak przycisk "home" kiedyś, ale jest jednak odczuwalnie szybciej.

A tutaj przeczytasz o tym, jak udostępnić lokalizację telefonu drugiej osobie.

Jesteś kierowcą? Zobacz triki, które ułatwiają jazdę samochodem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także