PoradyW sekundę rozwiniesz sklejoną folię spożywczą. Wystarczy prosty trik!

W sekundę rozwiniesz sklejoną folię spożywczą. Wystarczy prosty trik!

Jak odkleić folię spożywczą? fot. genialne.pl
Jak odkleić folię spożywczą? fot. genialne.pl
Manuel

07.12.2022 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób męczy się za każdym razem z jej oderwaniem. I nic dziwnego - jest to zwyczajnie trudne, jeśli nie użyje się do tego jakiegoś sposobiku. Pokażemy Ci jak odkleić folię spożywczą używając do tego gumki recepturki. Odtąd będzie to dla Ciebie tak łatwe jak nigdy przedtem.

Udręka z folią spożywczą

Folia spożywcza to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy w kuchni. Nic dziwnego, że praktycznie każdy ma ją w domu. Można z niej korzystać na różne sposoby. Służy przede wszystkim do pakowania różnych rzeczy, choć inni wolą nią raczej zaklejać różne szczeliny, czy korzystać z niej w jeszcze bardziej oryginalny sposób. Niezależnie od przeznaczenia i tego co zamierzamy z nią zrobić, zawsze pojawia się jednak przy niej jeden podstawowy problem.

Jak rozwinąć sklejoną folię spożywczą?

Jak ją odkleić od rolki bez tracenia na to niepotrzebnie czasu? Jest to w kuchni zdecydowanie jedna z najbardziej frustrujących rzeczy, z jaką można mieć do czynienia. Szczególnie jeśli się śpieszymy, albo nasze dłonie są tłuste od jedzenia. Ale od dzisiaj zrobisz to super łatwo za pomocą najzwyklejszej w świecie gumki recepturki.

jak odkleić folię spożywczą, fot. genialne.pl
jak odkleić folię spożywczą, fot. genialne.pl

Jak odkleić folię spożywczą za pomocą gumki recepturki?

Jedyne czego potrzebujesz, to wspomniana gumka recepturka i własne palce. Weź ową gumkę do rąk i nałóż ją między palec wskazujący a kciuk. Najlepiej w postaci podwójnej albo potrójnej warstwy - w taki sposób, aby się rozciągała pomiędzy górnymi fragmentami dwóch wspomnianych palców. Teraz zbliż napiętą pomiędzy kciukiem i wskazującym palcem gumkę do brzegu folii i przejedź po niej kilka razy pionowo z góry w dół. Zobaczysz, że niesforna wcześniej folia, która za nic nie chciała się odkleić, zacznie teraz odchodzić od rolki z dużą łatwością. Dzięki temu o niebo łatwiej będzie Ci za nią złapać i oderwać taki kawałek, jaki będziesz chciał. Jak widzisz, pokazana przez nas metoda jest bardzo prosta i świetnie się sprawdza. Zaoszczędzi Ci małą odrobinę czasu i dużo, dużo niepotrzebnych nerwów. Warto więc z niej na co dzień korzystać, czy to przygotowując domownikom drugie śniadanie do pracy/szkoły, czy też w zupełnie innych okolicznościach.

Więcej podobnych tricków (a w tym także opisany z gumką recepturką) znajdziesz w naszym wideo na YouTube:

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu? SZYBKI SPOSÓB

Nie mogłam domyć termosu z wąską szyjką. Gdy wrzuciłam do niego ten środek, umył się sam
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także