PoradyWD-40 zawsze mam w kuchni pod ręką. Problem znika w oka mgnieniu

WD‑40 zawsze mam w kuchni pod ręką. Problem znika w oka mgnieniu

Jak wymyć zlewozmywak? fot. genialne.pl
Jak wymyć zlewozmywak? fot. genialne.pl
27.02.2023 18:00

Jak wymyć zlewozmywak ze stali nierdzewnej? Dla niektórych osób to może być prawdziwe wyzwanie, gdyż na tego typu zlewach często pojawiają się smugi i osad z kamienia.

Nowy zlewozmywak zawsze lśni oraz błyszczy. Jednak w miarę upływu czasu zaczynają pojawiać się na nim trudne do usunięcia smugi, zacieki oraz inne zanieczyszczenia. Głównym winowajcom jest tutaj twarda woda, resztki jedzenia czy tłuszcz. Czy da się idealnie domyć zlewozmywak wykonany ze stali nierdzewnej? Okazuje się, że tak.

Jak wyczyścić zlew w kuchni?

Rozwiązaniem Twoich problemów jest dobrze wszystkim znany specyfik WD-40. Kup opakowanie tego preparatu i dobrze spryskaj nim cały zlew. Następnie odczekaj kilka minut i dopiero wówczas przystąp do czyszczenia powierzchni gąbką. Na koniec dobrze opłucz zlew wodą oraz wytrzyj do sucha ściereczką. Po takiej kuracji Twój zlewozmywak będzie wyglądał jak nowy. To pewne. ;)

Jak wymyć zlewozmywak, fot. Unsplash
Jak wymyć zlewozmywak, fot. Unsplash

Jak pozbyć się przykrego zapachu ze zlewu?

Czasami z kanalizacji wydobywa się nieprzyjemna woń, którą czujesz w kuchni. Jak się jej pozbyć?  Weź dowolną kapsułkę do prania i umieść ją na sitku w zlewie. Następnie zalej ją gorącą wodą (do momentu całkowitego rozpłynięcia). Przykry zapach będzie tylko wspomnieniem. Trik z kapsułką jest skuteczny i nie jest tak toksyczny jak substancje do udrażniania rur. Po zalaniu zlewu nie trzeba wietrzyć kuchni i obawiać się oparów.

Jak wymyć zlewozmywak, fot. Unsplash
Jak wymyć zlewozmywak, fot. Unsplash

Czyszczenie odpływu w zlewie za pomocą octu

Ocet w połączeniu z sodą oczyszczoną potrafią działać cuda. Najpierw do odpływu wsyp szklankę sody oczyszczonej i zalej ją dwoma szklankami gorącej wody. Następnie poczekaj ok. 10 minut i wsyp kolejną szklankę sody oraz wlej ok. 200 ml octu. Ta mieszanka szybko zacznie bulgotać i powstanie piana. W tym wypadku warto odpływ zamknąć korkiem. Po odczekaniu ok. 2o minut rury przepłucz ciepłą wodą.

Obraz

Sprawdzone sposoby na jesienne porządki. Bez nerwów, straty czasu i energii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także