PoradyWidzisz innego kierowcę tira w jego lusterku bocznym? Ten trik ratuje życie

Widzisz innego kierowcę tira w jego lusterku bocznym? Ten trik ratuje życie

Widzisz innego kierowcę tira w jego lusterku bocznym? Ten trik ratuje życie

15.12.2022 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas jazdy samochodem trzeba zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie wiadomo jaki manewr wykona inny uczestnik ruchu. Czy wiesz co znaczy twarz kierowcy w lusterku bocznym?

Podobizna kierowcy w lusterku bocznym

Podczas wyprzedzania samochodów, dotyczy to głównie dużych aut ciężarowych oraz autobusów, w lusterku bocznym tego pojazdu możesz zauważyć twarz jego kierowcy. To bardzo ważny informacja. Oznacza ona, że kierowca mijanego samochodu, ma również Ciebie w polu swojego widzenia. Dostrzega Twoje auto w swoim lusterku. Tym sposobem oboje dobrze się widzicie i możesz bezpiecznie wykonać manewr mijania. Bez obawy, że kierowca większego samochodu zajedzie Ci niespodziewanie drogę.

Twarz kierowcy w lusterku bocznym, fot. Freepik
Twarz kierowcy w lusterku bocznym, fot. Freepik

Jak parkować zimą?

Zimą parkuj auto w ten sposób, aby było zwrócone na wschód. Dzięki temu wstające słońce stopi śnieg czy szron z szyb.

Jak bezpiecznie parkować w garażu?

Jeżeli we własnym garażu nie chcesz uszkodzić auta i uderzyć w zalegające tam rzeczy, to kup piłeczkę tenisową. Następnie doczep do niej sznurek i taką konstrukcję przymocuj do sufitu w ten sposób, aby piłeczka dotykała przedniej szyby. Dzięki temu podczas kolejnego parkowania będziesz wiedział, jak daleko możesz jeszcze wjechać.

Jak wyczyścić reflektory?

Do tego celu świetnie sprawdzi się pasta do mycia zębów. Nanieś ją na szmatkę i wyszoruj reflektory. Później usuń pastę za pomocą papierowego ręcznika.

Twarz kierowcy w lusterku bocznym, fot. Freepik
Twarz kierowcy w lusterku bocznym, fot. Freepik

Jak zabezpieczyć uszczelki przed mrozem?

Jeżeli zimą musisz zostawić auto na powietrzu, to uszczelki koniecznie nasmaruj wazeliną. Dzięki temu rano bez trudu je otworzysz.

Jak zapobiec parowaniu szyb?

Jeżeli dodatkowo masz kota, to ten patent jest stworzony wprost dla Ciebie. Najpierw weź skarpetę i nasyp do niej żwirek (najlepiej do miejsca, gdzie zaczyna się kostka). Następnie mocno zwiąż skarpetę (możesz zrobić na niej supeł). Na końcu umieść ją w miejscu, gdzie najczęściej występuje wilgoć oraz problem parujących szyb. Koci żwirek doskonale pochłania wilgoć

Jak dokładnie wyczyścić kaloryfer przed zimą?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także