PoradyLajfhakiWidzisz taki wieszak w kabinie? Natychmiast wyjdź i zadzwoń po policję!

Widzisz taki wieszak w kabinie? Natychmiast wyjdź i zadzwoń po policję!

Ukryta kamera szpiegowska. Fot. Freepik.com/źródła własne
Ukryta kamera szpiegowska. Fot. Freepik.com/źródła własne

30.10.2022 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podglądacze są wśród nas i czyhają nawet w najmniej spodziewanych miejscach. Gadżety szpiegowskie - choć zabronione - są niestety ogólnodostępne i nie ma dostatecznej kontroli nad tym, kto i w jaki sposób ich używa. Stacjonarnie i w sieci podpatrywacze mają do wyboru coraz bardziej niepozorne urządzenia, jak na przykład ukryta kamera w wieszaku – dla niewtajemniczonych nie do rozpoznania…

Gdzie mogą być ukryte kamery?

Najczęściej tam, gdzie (na nasze nieszczęście) ściągamy z siebie ciuchy, czyli w przymierzalniach, toaletach i łazienkach. Wchodzimy do tych pomieszczeń, aby coś przymierzyć lub z nagłą potrzebą – zależy nam więc na tym, aby skorzystać z nich szybko.

Czasem ktoś umieszcza kamerkę w hotelowej łazience, gdzie zwykle się relaksujemy, więc nie bierzemy pod uwagę żadnego niebezpieczeństwa. Nie rozglądamy się wokół, czym strzelamy sobie w kolano. Właśnie w takich miejscach możemy być bezczelnie podglądani. Kamerki kryją się przy lustrach i oświetleniu, w przeróżnych szparkach i zakamarkach, a nawet w… wieszakach!

mini spy camera / small video camera, mini, security concept
mini spy camera / small video camera, mini, security concept

Gadżety szpiegowskie są coraz bardziej wyspecjalizowane i coraz mniejsze!

Wystarczy mała niepozorna dziurka, aby mogła znajdować się w niej kamera. Właśnie tak to wygląda w przypadku wieszaków tego typu:

Jeśli zobaczysz taki w przebieralni, kabinie czy łazience w hotelu, jak najszybciej zgłoś to odpowiednim służbom! Nawet, jeśli sam lub sama zasłonisz wieszak, to przecież ktoś, kto przyjdzie tam po Tobie, może nie mieć tej świadomości, co Ty. Nie pozwól, by padł ofiarą podglądaczy!

Jeśli zgłosisz podejrzany przedmiot policji, to ta na pewno zweryfikuje, czy faktycznie jest to sprzęt szpiegowski. Jeśli tak - sprawdzi kartę pamięci i w razie czego usunie zgromadzone na niej nagrania. Być może nawet będzie w stanie dotrzeć do właściciela i sowicie go ukarać.

Po czym poznasz szpiegowski wieszak?

Z pozoru niczym szczególnym nie różni się od tych zwyczajnych, ale ma jednak w górnej części małą czarną kropkę – otwór. To właśnie tam producenci schowali kamerkę, którą uruchamia czujnik ruchu.

Pamiętaj o tym, żeby zawsze zachować maksymalną czujność w miejscach publicznych w trosce o siebie samego i innych. Pomagajmy sobie nawzajem i demaskujmy podglądaczy, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja.

Poznaj również 12 prostych sztuczek, które ułatwią Ci życie, jeśli je opanujesz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także