PoradyWiększość je wyrzuca, a czyszczą okna na błysk i nie zostawiają smug

Większość je wyrzuca, a czyszczą okna na błysk i nie zostawiają smug

co zrobić ze starymi rajstopami fot. freepik
co zrobić ze starymi rajstopami fot. freepik

07.03.2023 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przekonaj się, co zrobić ze starymi rajstopami. Wcale nie musisz wyrzucać zużytych bądź podartych pończoch. Okazuje się, że można zrobić z nich użytek.

Spieszysz się do pracy, zakładasz nowe rajstopy i nagle widzisz, jak nieopatrznie zrobiłaś dziurę, a oczko ciągnie się aż do kostki. Taka poranna sytuacja jest w stanie wyprowadzić z równowagi każdą kobietę. Jednak starych, podartych rajstop czy pończoch nie musisz od razu wyrzucać do kosza.

Do czego można wykorzystać stare rajstopy?

Mało osób wie, że nylon doskonale nadaje się do polerowania szyb, luster i wszelkich szklanych powierzchni. Wszystko dlatego, że nie zostawia żadnych smug i kłaczków. Najpierw wymyj okna tak, jak zwykle to robisz. Następnie weź rajstopy i zacznij polerować oraz wycierać nimi do sucha szyby. Szybko zobaczysz, że okna zaczną lśnić, a smugi będą tylko wspomnieniem.

co zrobić ze starymi rajstopami, fot. Unsplash
co zrobić ze starymi rajstopami, fot. Unsplash

Co zrobić z podartymi rajstopami?

Rajstopy, zwłaszcza te cienkie, można bardzo łatwo uszkodzić (nawet zakładając na nogi całkowicie nową parę). Nawet te zaciągnięte czy lekko podarte możesz ponownie wykorzystać. To pomysłowy recykling.

  • Cienkie rajstopy idealnie nadadzą się do przechowywania cebuli. Zapewnią jej stały dopływ powietrza, a warzywo dłużej zachowa świeżość. Cebulę wystarczy włożyć do nogawki i zawiązać supełki za każdą główką. Wówczas powstanie coś na wzór woreczków.
  • Na dywanach uwielbiają osadzać się włosy oraz sierść zwierząt. Zwilż rajstopy wodą, naciągnij nogawkę rajstopy na szczotkę i przystąp do sprzątania. Tym sposobem skutecznie zbierzesz wszystkie włosy, a także sierść.
  • Małe kolczyki, elementy biżuterii i inne drobne przedmioty często upadają na podłogę i przepadają na całe miesiące zakamuflowane pod szafą czy meblami. Jest prosty sposób na ich odnalezienie. Wystarczy, że rajstopy naciągniesz na wylot rury odkurzacza, zabezpieczysz gumkę recepturką i włączysz odkurzacz. Wszystkie drobiazgi zatrzymają się na filtrze zrobionym z pończoch.
  • Czyszczenie szczotek to włosów nie jest najprzyjemniejszym zajęciem. Jeśli nie chcesz wybierać pojedynczych włosów, naciągnij na szczotkę kawałek rajstopy. Kiedy szczotka już się zabrudzi, wystarczy, że ściągniesz zabezpieczenie z rajstop i wyrzucisz do kosza.

Nie uwierzysz! Wystarczy raz przetrzeć tym lodówkę, a ślady palców znikną od razu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także