DomW Monako powstała willa w skale. Skrywa luksus i bogactwo

W Monako powstała willa w skale. Skrywa luksus i bogactwo

W Monako powstała willa w skale. Skrywa luksus i bogactwo
Katarzyna

25.10.2019 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co zrobić, gdy duży, cenny dom i ie chcesz, aby był widoczny? Niestety nie wynaleziono jeszcze czapki niewidki (zwłaszcza tak dużej), której można byłoby użyć, do ukrycia mieszkania. Jednak mimo to, w Monako powstała willa, której nie widać, a to wszystko dzięki umieszczeniu jej w skale.

Projektant Jean-Pierre Lott podjął się niecodziennego wyzwania i ukrył posiadłość w przepięknym, naturalnym krajobrazie Monako. Zmieniające się środowisko i zanikające krajobrazy miały tutaj ogromny wpływ na stworzenie willi o nazwie "Troglodyta". Projektant postanowił "nie walczyć ze skałą, ale z nią współpracować, dlatego też nie zmieniał jej formy, wszelkie pęknięcia czy wijące się po niej rośliny. Dzięki temu powstała tajna, ukryta willa, która jest w zgodzie z naturą.

Obraz
designboom.com
designboom.com

Całe wnętrze willi zostało stworzone w taki sposób, aby wykorzystać naturalne materiały, które pochodzą z lokalnych źródeł, a także recyklingu. Jak wygląda przepływ naturalnego światła do mieszkania ukrytego w skale? Cała willa została zaplanowana w taki sposób, aby umieścić w niej jak najwięcej przeszkleń oraz przestrzeni otwartych, a dzięki temu wewnątrz jest sporo naturalnego światła.

designboom.com
designboom.com
designboom.com
designboom.com

Troglodyta umieszczona jest na powierzchni 500 m2, całość zasilana jest energią słoneczną i geotermalną. Wnętrze willi jest bardzo luksusowe, w środku znajduje się nawet basen, szklane podłogi, panele słoneczne, garderobę oraz 3 sypialnie.

Jak Ci się podoba ta willa w skale?

designboom.com
designboom.com
designboom.com
designboom.com
designboom.com
designboom.com
designboom.com
designboom.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także