PoradyWitamina z apteki, która zastąpi chlor i oczyści wodę w basenie. Kupisz ją za grosze!

Witamina z apteki, która zastąpi chlor i oczyści wodę w basenie. Kupisz ją za grosze!

Witamina z apteki, która zastąpi chlor i oczyści wodę w basenie. Kupisz ją za grosze!
Manuel

28.08.2022 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czysta woda w basenie, bezpieczna dla Twojego zdrowia może być w lato wyzwaniem, ze względu na wszechobecny w zbiornikach wodnych chlor. Na szczęście jest jeden trick, który łatwo to rozwiązuje.

Wszechobecny chlor...

Powszechne jest, że baseny i jacuzzi są traktowane chlorem, aby zapobiec bakteriom i chorobom przenoszonym przez wodę, ale istnieją negatywne skutki tej metody czyszczenia. Problemy z nosem i oddychaniem, podrażnienie skóry, czy przekrwione oczy - oto typowe negatywne doświadczenia z tą substancją. Na szczęście istnieje na to sposób. Jest nim witamina C. Pomaga ona zneutralizować toksyny i cieszyć się z korzystania z basenu.

freepik
freepik

Skutki zdrowotne chloru

Chlor jest powszechnym środkiem czyszczącym używanym głównie do wody. Może zapobiec wzrostowi bakterii i szkodliwych patogenów, które mogą się pojawić w każdej wodzie. Kiedy chlor jest mieszany z wodą, tworzy związek wybielający zwany kwasem podchlorawym. Kwas podchlorawy jest odpowiedzialny m. in. za to, że stroje kąpielowe blakną. Chlor znajduje się na powierzchni wody, przez co łatwo wdycha się go do płuc i wchłania do organizmu. W połączeniu z potem, moczem, skórą, włosami, makijażem lub balsamami, chlor tworzy szkodliwe substancje chemiczne znane jako kwasy halooctowe lub HAA.

Czysta woda w basenie - zastosuj witaminę C

Witamina C w łatwy i bezpieczny dla zdrowia sposób neutralizuje chlor. W kontakcie z nim, tworzy ona kwas solny i kwas dehydroaskorbinowy, skutecznie niszcząc szkodliwą toksynę. Powstałe kwasy nie niosą ze sobą żadnych negatywnych skutków zdrowotnych i są dla człowieka całkowicie bezpieczne. Dlatego warto albo rozpuścić tę witaminę w wodzie, albo - to zdaniem wielu osób lepsze rozwiązanie - użyć jej w formie spreyu, którym spryskasz swoje ciało.

freepik
freepik

Jak zrobić domowy spray z witaminą C?

Składniki:

  • ½ szklanki wody filtrowanej;
  • ½ łyżki askorbinianu sodu;
  • 1 wysokiej jakości szklana butelka z rozpylaczem;
  • olejki eteryczne (opcjonalnie);

Dodaj wodę i askorbinian sodu lub kwas askorbinowy do butelki z rozpylaczem. Mocno zamknij pokrywę i wstrząśnij, aby połączyć składniki. Gdy Twój spray jest już gotowy, rozpyl go przed i po wejściu na basen i weź prysznic jak zwykle. Pamiętaj, aby pokryć sprayem całą skórę, aby uzyskać pełne pokrycie. Nie rozpylaj go bezpośrednio na twarz lub do oczu, zwłaszcza w przypadku dzieci.

A tutaj przeczytasz o tym, jak zmienić kupiony w sklepie basen w niesamowite miejsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także