PoradyLajfhakiWłaśnie tak należy używać antyperspirantu. Ja też robiłam to źle, a teraz pachnę świeżo cały dzień

Właśnie tak należy używać antyperspirantu. Ja też robiłam to źle, a teraz pachnę świeżo cały dzień

jak używać antyperspirantu, fot. Gettyimages
jak używać antyperspirantu, fot. Gettyimages

29.07.2023 15:53

Należy go stosować niezależnie od pory roku, ponieważ jest podstawowym artykułem higieny osobistej. Warto poznać jego właściwości oraz sposób działania, aby zawsze czuć się świeżo. Podpowiadamy, jak używać antyperspirantu.

Wybór odpowiedniego kosmetyku zależy od naszych preferencji oraz indywidualnych potrzeb. Dostępne na rynku kosmetyki są w różnych formach i zapachach, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. W efekcie pot zniknie szybko na długi czas, a my będziemy pachnieć przyjemnie. To tylko doda nam pewności siebie i oszczędzi nasze ubrania przed trudnymi do usunięcia plamami z potu. Klucz do sukcesu leży w sposobie użytkowania.

Antyperspirant czy dezodorant? Oto jest pytanie

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to dwa różne od siebie kosmetyki, których nazwy stosowane są zamiennie. Dezodorantem nazywamy produkt, który maskuje zapach potu, wytwarzający się po jego kontakcie ze skórą. Zawarte w kosmetyku składniki mają za zadanie zmniejszać ilość bakterii na skórze, które powodują smród. Mimo to dezodoranty mają krótkotrwałe oraz delikatne działanie. Z kolei antyperspiranty nie tylko zwalczają bakterie, ale też ograniczają pocenie poprzez zwężanie porów skóry. Jego działanie trwa przez cały dzień, aż do momentu kąpieli. Warto zaobserwować nasz organizm i jego potrzeby, aby wybrać najwłaściwszy produkt.

Deodorant spray woman portrait. Studio shot.
Deodorant spray woman portrait. Studio shot.

Działanie i używanie antyperspirantu

Antyperspiranty skierowane są do osób, które nadmiernie się pocą, niezależnie od warunków pogodowych lub okoliczności. Warto, by korzystały z nich osoby pracujące fizycznie lub uprawiające sport, co pomoże im uniknąć niekomfortowych sytuacji. Należy jednak pamiętać, że pocenie się to całkowicie normalny proces zachodzący w organizmie człowieka i nie jest powodem do wstydu. Stosowanie antyperspirantu powinno ograniczać się tylko do pach. Kosmetyk ten powinien być nakładany przed snem, aby miał szansę dobrze się wchłonąć przez całą noc, kiedy aktywność gruczołów potowych jest niska. Ważny jest także czas, kiedy antyperspirant zostanie użyty, ponieważ skóra musi być sucha, czyli około 30 minut po kąpieli. Ilość jest równie ważna, a budowanie nim warstw nie zwiększy jego mocy, dwa przejechania kulką w zupełności wystarczą. Teraz wystarczy udać się do drogerii i wybrać ten antyperspirant, który pomoże naszej skórze w np. regeneracji czy nawilżeniu lub będzie hipoalergiczny.

Trik na świeży zapach przez cały dzień

Istnieje ciekawa metoda, która poprawi twój komfort w mgnieniu oka. Kiedy na noc nałożysz już antyperspirant, to rano psiknij pachy zapachowym dezodorantem. Przyjemny aromat będzie się ciągnął za tobą niczym ogon. W ten sposób unikniesz potu i uzyskasz świeży zapach!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także