PoradyWlej do pralki i nastaw pranie. Zdezynfekuje, usunie brud i brzydki zapach

Wlej do pralki i nastaw pranie. Zdezynfekuje, usunie brud i brzydki zapach

Jak zdezynfekować pralkę? fot. genialne.pl
Jak zdezynfekować pralkę? fot. genialne.pl

16.02.2023 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przekonaj się, jak zdezynfekować pralkę i pozbyć się z nich nieprzyjemnego zapachu. To zadanie wcale nie jest trudne, a wystarczy, że wyposażysz się w odrobinę alkoholu.

Jak wiadomo w pralce panują idealne warunki do rozwoju pleśni oraz grzybów. Wszystko przez stałą wilgoć. Dodatkowo czasami po otwarciu drzwiczek, bęben nie pachnie zbyt przyjemnie. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie i dezynfekowanie wnętrza pralki.

Jak odkazić pralkę?

Najpierw do bębna pralki wlej spory kieliszek wódki. Następnie włącz tzw. puste pranie. Ustaw wysoką temperaturę (90 stopni Celsjusza). Taką dezynfekcję przeprowadzają raz w miesiącu. Dzięki temu skutecznie wyczyścisz wnętrze pralki, pozbędziesz się brzydkich zapachów i oczywiście przedłużysz żywotność samego urządzenia.

jak zdezynfekować pralkę fot. genialne.pl
jak zdezynfekować pralkę fot. genialne.pl

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z ubrań?

Wódka ma też inne zastosowanie. Czasami ubrania po wyjęciu z pralki wcale nie pachną ładnie. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy wchłoną zapachy zwierząt. Wówczas sięgnij właśnie po alkohol. Do bębna włóż ubrania, używany przez Ciebie detergent i dodaj sporą łyżkę wódki. Po skończonym cyklu na zawsze pożegnasz brzydką woń.

jak zdezynfekować pralkę, fot. Unsplash
jak zdezynfekować pralkę, fot. Unsplash

Jak usunąć brzydki zapach z pralki za pomocą sody?

Wiele osób zmaga się także z wonią stęchlizny wydobywającą się z wnętrza pralki. Powstaje ona w momencie kiedy niewłaściwie dbasz o swoje urządzenie. Za odór odpowiadają grzyby, które mogą rozwinąć się w bębnie. Zwykle ubrania pierzemy w niskich temperaturach, więc nie ma szans, aby zabić drobnoustroje. Za nieprzyjemne zapachy można winić też wszelkie zanieczyszczenia oraz włosy czy sierść, które gromadzą się na filtrze.

Jak zneutralizować raz na zawsze brzydki zapach?

Do bębna wsyp jedną torebkę sody oczyszczonej oraz wlej dowolny środek dezynfekujący. Ustaw pusty cykl prania. Wybierz temperaturę 90°C. Po takiej kuracji odór będzie już przeszłością.

jak zdezynfekować pralkę, fot. Freepik
jak zdezynfekować pralkę, fot. Freepik

Jak dezynfekować pralkę octem?

Jeżeli do przeprowadzenia odkażania nie chcesz z jakichś względów stosować wódki, to możesz zastąpić ją octem spirytusowym. Do przegródki na proszek wlej jedną szklankę octu. Następnie ustaw puste pranie na temperaturę 90 stopni Celsjusza.

Cytryna jest niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź do czego można ją wykorzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także