PoradyWlej go do zmywarki i zapomnij o brzydkim zapachu. Bez kiwnięcia palcem, będzie czysta

Wlej go do zmywarki i zapomnij o brzydkim zapachu. Bez kiwnięcia palcem, będzie czysta

Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu, fot. Freepik
Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu, fot. Freepik

27.10.2022 20:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu? Na takie problemu również są sposoby. I wcale nie trzeba stosować chemicznych środków. Wystarczą naturalne produkty.

Zmywarka ma kontakt z resztkami jedzenia. Czasami pozostają one na talerzach kilka dni zanim uruchomimy urządzenie. Dlatego z jej wnętrza może wydobywać się brzydki zapach. Jak go zlikwidować?

Ocet zwalczy odór

Najpierw na dno zmywarki wlej szklankę octu. Odczekaj kilkanaście minut i uruchom puste urządzenie (możesz wykorzystać program do samoczyszczenia). Ocet doskonale zdezynfekuje wnętrze zmywarki. Takie czyszczenie warto przeprowadzać, profilaktycznie, raz w miesiącu. Nawet wtedy, kiedy zmywarka nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu, fot. Unsplash
Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu, fot. Unsplash

Regularnie czyść filtr

Brzydką woń może także roztaczać zanieczyszczony filtr. Dlatego co kilka miesięcy również poddaj go zabiegom czyszczącym. Jeżeli znajduje się na nim tłusty osad, to wymocz go w roztworze wody z płynem do mycia naczyń. Oporniejsze zabrudzenia usuń za pomocą szczoteczki. Natomiast kamienia pozbędziesz się za pomocą octu. Sporządź mieszaninę ciepłej wody z octem i umieść w niej filtr. Po takiej kąpieli osad powinien z łatwością dać się usunąć. Jeżeli drażni Cię zapach octu, to zamiast niego wykorzystaj kwasek cytrynowy. To także dobry odkamieniacz.

Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu, fot. Unsplash
Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu, fot. Unsplash

Cytryna na smród ze zmywarki

Doskonałym pochłaniaczem brzydkich zapachów jest również cytryna. Za każdym razem podczas uruchamiania zmywarki, możesz na jeden widelec napić część cytryny lub jej fragmenty umieścić między talerzami. Ten trik sprawi, że szklane kubki i naczynia zostaną nabłyszczone, a Ty zapomnisz o smrodzie, który mógłby wydobywać się ze zmywarki.

Czy wiesz, że...

Josephine Cochrane ( 1839-1913), była amerykańską gospodynią domową, która wynalazła zmywarkę. Pierwsze modele były napędzane ręczne, a kolejne wyposażono w silnik parowy. Swój wynalazek reklamowała w lokalnej prasie i zdobyła nagrodę na Wystawie Światowej w Chicago w 1893 r.

Jak dokładnie wyczyścić piekarnik?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także