PoradyWlej kubek do pralki i wstaw pranie. Ubrania i ręczniki będą miękkie jak nowe

Wlej kubek do pralki i wstaw pranie. Ubrania i ręczniki będą miękkie jak nowe

Wlej kubek do pralki i wstaw pranie. Ubrania i ręczniki będą miękkie jak nowe
04.03.2023 22:23

Jak zmiękczyć ręczniki, żeby służyły nam długo i ciągle były milutkie w dotyku oraz puszyste? Dzięki domowym patentom szybko osiągniesz zamierzony cel.

Użytkowanie nowych ręczników to sama przyjemność. Są miękkie i doskonale chłoną wodę. Jednak z czasem dość drastycznie się zmieniają i zaczynają przypominać szorstkie szmatki. Jak prać ręczniki, aby na długo pozostały puszyste?

Jak zmiękczyć ręczniki, fot. Freepik
Jak zmiękczyć ręczniki, fot. Freepik

Trik z octem

Najpierw włóż ręczniki do bębna pralki i uruchom najkrótszy program tylko z dodatkiem proszku lub kapsułki piorącej. Zwykle jest to tryb szybki, a jego długość wynosi ok. 15 minut. Po skończonym praniu do bębna dodaj pół łyżki soli oraz szklankę octu. Następnie wybierz już dłuższy program do prania ręczników oraz do przegródki na detergent wsyp niewielką ilość proszku, a także wlej płyn do płukania. Po skończonym praniu zobaczysz, że ręczniki będą delikatne, miękkie i puszyste. A przecież właśnie o to właśnie Ci chodziło. ;)

Soda oczyszczona do prania ręczników

Drugim patentem na zmiękczanie ręczników jest użycie sody oczyszczonej. Ona dobrze też wypłukuje nadmiar detergentów, które mogą powodować reakcje alergiczne. Weź pół szklanki wody i wsyp do niej 3 łyżki sody oczyszczonej. Następnie taki specyfik wlej do szufladki na detergenty. Po kuracji sodą oczyszczoną ręczniki odzyskają swoją pierwotną miękkość.

Obraz

Jak prać ręczniki?

  • Pierz je zawsze osobno i nie łącz z innymi ubraniami. Dzięki temu małe włoski uwalniające się z ręczników nie osiądą na odzieży.
  • Temperatura prania zależy od materiału z jakiego zostały wykonane. Zawsze sprawdzaj na metce zalecenia producenta.
  • Nie zaleca się prania ręczników w temperaturze 90°C. Wówczas szybko stracą swoją puszystość, a materiał szybciej ulegnie zniszczeniu.
  • Ręczniki welurowe pierz zawsze w temperaturze nieprzekraczającej 40°C. Dzięki temu nie stracą swojego koloru oraz miękkości.
  • Do prania ręczników nie używaj wybielaczy, gdyż one bardzo osłabiają włókna tkanin.

Jak dokładnie wyczyścić pralkę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także