Włóż 3 kulki z folii aluminiowej do spłuczki. Bez kiwnięcia palcem pozbędziesz się problemu
18.02.2023 15:12
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Po co miałby wkładać kulki z folii aluminiowej do spłuczki? Ten zdobywający coraz większą popularność w mediach społecznościowych trik bardzo mocno przysłuży się Twojej toalecie. A będzie Cię kosztował minimum wysiłku.
Po co się wkłada kulki z folii aluminiowej do spłuczki?
Sztuczka z folią aluminiową jest prostym sposobem na walkę z żółtymi plamami pojawiającymi się w muszli toaletowej. Wystarczy, że weźmiesz folie aluminiową i ulepisz 3 kulki wielkości orzechów włoskich. Następnie otwórz pokrywę spłuczki WC i włóż te kulki do środka. Teraz zamknij pokrywę. Folia aluminiowa ze względu na swoje właściwości będzie wzbogacała wodę o cząstki, które przeciwdziałają pojawieniu się żółtych plam na muszli toalety. To bardzo prosty sposób, aby ograniczyć ich występowanie.
Zawsze spuszczaj klapę w trakcie spłukiwania toalety
Przeciętny człowiek spłukuje toaletę pięć razy dziennie i, jak widać, większość z nas robi to źle. Przygotuj się na kilka twardych prawd o tym, dlaczego zawsze powinieneś pozostawiać pokrywę zamkniętą podczas spłukiwania. Kiedy pociągasz za dźwignię, oprócz zabrania do rur kanalizacyjnych wszelkich pozostawionych przez Ciebie spraw, Twoja toaleta wypuszcza w powietrze coś, co nazywa się fachowo "pióropuszem toaletowym" - jest to w zasadzie aerozol wypełniony mikroskopijnymi bakteriami, w tym E. coli. Według licznych badań, zarazki emitowane w takiej chmurze mogą utrzymywać się w powietrzu nawet do sześciu godzin i rozpraszać się po całej łazience... w tym na szczoteczce do zębów, ręcznikach i produktach kosmetycznych.
To nie jest żart - przez to, że nie spuszczasz klapy podczas spłukiwania wody możesz sprawić, że Ty lub ktoś z Twoich najbliższych zarazi się jakąś chorobą w rodzaju np. grypy pandemicznej czy norowirusów.
Większe krople i aerozol prawdopodobnie nie podróżują bardzo daleko nad lub wokół toalety. Ale bardzo małe kropelki mogą pozostać zawieszone w powietrzu przez spory czas. Ponieważ woda w muszli klozetowej zawiera bakterie i inne mikroby z kału, moczu, a może nawet wymiocin, w kropelkach wody będzie ich trochę.
Każdy gram ludzkiego kału zawiera miliardy bakterii, a także wirusy, a nawet niektóre grzyby. Na szczęście dzisiejsza technologia toalet minimalizuje ilość oparów wystrzeliwanych w powietrze, podczas gdy klapa nie jest spuszczona. Ale nadal jest to coś, o czym warto być świadomym.