PoradyWłóż deskę do krojenia do lodówki. Zrobisz dokładnie to samo, kiedy poznasz powód!

Włóż deskę do krojenia do lodówki. Zrobisz dokładnie to samo, kiedy poznasz powód!

Włóż deskę do krojenia do lodówki. Zrobisz dokładnie to samo, kiedy poznasz powód!
03.02.2023 13:54

Jeśli Twoja drewniana deska do krojenia źle wygląda i widać na niej różne plamy i przebarwienia, to czerwony alarm! Wsiąknięte soki i zaschnięte resztki jedzenia, których nie dało się zmyć płynem do naczyń, to środowisko grzybów i bakterii!

Za każdym razem, kiedy używasz takiej deski, przenosisz te drobnoustroje na przygotowywane jedzenie! To nie tylko obrzydliwe, ale również niebezpieczne dla zdrowia. Jak uchronić deskę do krojenia przed ich inwazją? Należy o nią dbać w szczególny, ale bardzo prosty sposób…

Obraz

Jak utrzymać w czystości deskę do krojenia?

Bardzo skutecznym patentem jest… zamrażanie!

Kiedy już dokładnie ją umyjesz (ciepłą wodą, płynem do mycia naczyń i gąbką lub druciakiem) i wytrzesz do sucha, zadbaj o to, aby ciągle była w chłodzie. Wilgoć, której dostarczasz drewnu podczas mycia stwarza bakteriom świetne warunki do rozwoju – dzięki niskiej temperaturze zatrzymasz ten proces.

Obraz

Jeśli będziesz przechowywać deskę do krojenia w lodówce lub zamrażarce, to zakonserwujesz ją oraz zahamujesz rozkwit mikroorganizmów na jej powierzchni oraz wewnątrz.

Przed włożeniem jej do chłodziarki, możesz natrzeć ją sokiem z cytryny, który sam w sobie ma właściwości czyszczące i eliminujące nieprzyjemne zapachy.

Obraz

Nie wiesz, jak czyścić deskę do krojenia, by zrobić to skutecznie, ale jednocześnie jej nie uszkodzić?

Wykorzystaj niesamowicie efektywny, a zarazem bezpieczny domowy sposób z wykorzystaniem soli kuchennej i połówki cytryny!

Rozsyp 2 łyżeczki soli na powierzchni deski i szoruj ją za pomocą połówki cytrusa. Naciskaj cytrynę delikatnie, aby powoli, a sukcesywnie wydobywał się z niej sok.

jak wyczyścić drewnianą deskę? Fot. Genialne.pl
jak wyczyścić drewnianą deskę? Fot. Genialne.pl

Ten patent - choć banalnie prosty - ma trojakie działanie: czyści, dezynfekuje oraz wybiela! Nie czekaj, przetestuj go, a efekt przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Obraz

Spryskała kuchenkę gazową i przykryła folią spożywczą, a tłuszcz dosłownie wytopił się ze szczelin!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także