PoradyLajfhakiWłóż do lodówki gazetę, a uciążliwy problem zniknie!

Włóż do lodówki gazetę, a uciążliwy problem zniknie!

Gazeta w lodówce. Fot. źródła własne
Gazeta w lodówce. Fot. źródła własne

29.10.2022 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To nie żaden halloweenowy psikus, choć pewnie tak brzmi. Mokra gazeta w lodówce to megaprzydatny trik, dzięki któremu pożegnasz się z pewnym problemem…

Podczas domowych porządków zawsze pamiętasz o myciu lodówki, a z niej i tak wydobywa się nieprzyjemny zapach? Nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Oto najlepsze rozwiązanie, poprzez które rodzina przestanie wykrzywiać się z obrzydzeniem, kiedy otworzy drzwi tego urządzenia.

Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu w lodówce?

Przede wszystkim zlokalizuj jego źródło. Najpewniej pochodzi z jedzenia, które zdążyło się zepsuć – należy się go pozbyć. Jeżeli pozostały po nim śmierdzące plamy, wyczyść je jak najszybciej.

Ale czasem bywa tak, że przechowywano w lodówce produkt, którego zapach był tak intensywny, że pomimo tego, że już go tam nie ma, to jego zapach pozostał (np. wiejska kiełbasa).

Obraz

Ale po co mokra gazeta w lodówce?

Makulatura to świetny pochłaniacz zapachów! Zwilż gazetę, zwiń ją w kulkę i umieść w chłodziarce, a po kilku nastu godzinach niemiły zapach zniknie! Ten trik możesz też wykorzystać w przypadku plastikowych pojemników, które przejęły woń jakiejś potrawy. Włóż do nich mokrą papierową kulkę, szczelnie zamknij i nie minie 24 godziny, a kłopot zniknie!

Po co gazeta w lodówce? Czy wiesz, że gazeta przyda się również do usunięcia wilgoci? Jeśli chcesz pozbyć się zawilgoceń, to nie mocz wcześniej gazety. Zgnieć ją w kulki i porozstawiaj w różnych miejscach chłodziarki. Świetnie nada się też do tego zwykła kuchenna ścierka, którą wyłożysz półki. Wilgoć zniknie, a produkty przestaną się tak szybko psuć!

Jak wydłużyć świeżość jedzenia? Fot. Źródła własne
Jak wydłużyć świeżość jedzenia? Fot. Źródła własne

Znasz już sposób na to, jak pozbyć się smrodu w lodówce, ale czy wiesz, że gazeta pomoże Ci też zaoszczędzić prąd w zamrażarce? W jaki sposób? Zgnieć ją i włóż do szuflad! Niedowierzasz? Sam spróbuj, a będziesz w szoku, kiedy zobaczysz efekty na rachunkach!

Co zrobić, żeby dom pięknie pachniał? Pomogą Ci te sprawdzone metody na nieprzyjemne zapachy!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także