PoradyLajfhakiWłóż dwa listki do produktów sypkich, a to skutecznie odstraszy uporczywe mole!

Włóż dwa listki do produktów sypkich, a to skutecznie odstraszy uporczywe mole!

domowy sposób na mole fot. genialne.pl
domowy sposób na mole fot. genialne.pl
25.02.2023 10:04, aktualizacja: 11.01.2024 15:59

Mole spożywcze to nie lada kłopot. Są uporczywe i nieustępliwe, a kiedy już rozgoszczą się w Twojej kuchni na dobre, to będziesz musiał włożyć dużo trudu w to, aby się ich pozbyć. Jest jednak prosty sposób na to, aby ustrzec się przed nimi. W końcu lepiej „dmuchać na zimne”, bo możesz nawet nie zauważyć, kiedy przyniesiesz do domu ich larwy… Poznaj domowy sposób na mole, dzięki któremu będą omijać Twoją kuchnię szerokim łukiem i na pewno nie będą chciały się w niej zagnieżdżać.

Dlaczego warto zastosować ten środek zapobiegawczy molom spożywczym?

Ponieważ sam możesz nieświadomie przynieść je do domu ze sklepu! Zdarza się, że ich larwy znajdują się na artykułach spożywczych w supermarketach. Są niewidoczne gołym okiem, więc wcale ich nie zauważamy. Potem przynosimy je do kuchni, chowamy do szafek i to właśnie początek kłopotów… Właśnie tam cichutko i niepostrzeżenie, ale za to precyzyjnie i sukcesywnie, rozpleniają się tak w meblach, jak i właśnie w produktach sypkich.

Mogą też same do Ciebie przyjść – przez otwarte okno, szczelinę w drzwiach, kratkę wentylacyjną itp. Łatwo znajdą drogę do swojego ulubionego środowiska – Twoich mąk, kasz, ryżów, a nawet przypraw, herbat i słodyczy.

Jednak zanim to się stanie, warto już teraz zastosować ten domowy sposób na mole, który będzie je skutecznie odstraszał.

Obraz

Liście laurowe na mole to jedna z najskuteczniejszych broni!

Choć dla nas aromat suchych liści laurowych jest wręcz niewyczuwalny, dla moli jest zupełnie nie do zniesienia. Jeśli wrzucisz kilka listków tej przyprawy do swoich produktów sypkich, wcale nie zmieni to ich smaku ani zapachu, a na pewno stworzy barierę ochronną przed tymi niechcianymi gośćmi.

Obraz

Taki środek zapobiegawczy możesz zastosować zarówno w przypadku opakowań plastikowych, jak i papierowych. Zaleca się jednak, aby od razu po kupieniu sypkiego produktu spożywczego przesypywać go do szczelnie zamykanych plastikowych pojemników.

Obraz

A czy wiesz, jak się pozbyć muszek owocówek? Potrafią być naprawdę irytujące, a dzięki temu znikną raz na zawsze!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także