PoradyLajfhakiWłóż jajko do termosu i zobacz co się stanie. Idealny trik dla leniuszków

Włóż jajko do termosu i zobacz co się stanie. Idealny trik dla leniuszków

do czego wykorzystać termos, fot. Genialne
do czego wykorzystać termos, fot. Genialne
29.08.2023 16:23

Zazwyczaj korzystamy z niego kiedy jedziemy w podróż lub musimy szybko wyjść. Jednak mało osób wie, jak może być przydatny podczas codziennych czynności. Podpowiadamy, do czego wykorzystać termos.

Często wykonywane są ze stali nierdzewnej, ale zdarzają się też takie, do produkcji których użyto ołowiu. Dlatego przy zakupie należy unikać tych drugich dla własnego zdrowia. Dobrej jakości termos posłuży nam przez lata, a przy okazji przyda się nie tylko do trzymania w nim ciepłych napoi.

Do czego wykorzystać termos?

Okazuje się, że sprawdzi się on idealnie do ugotowania jajek. Wiele osób ma z ich przygotowaniem ogromny problem, przez co rezygnuje z kolejnych prób. Pilnowanie czasu, nastawianie minutników, a nawet stanie jak strażnik przy kuchence często nie przynosi zamierzonych efektów. Dlatego, jeśli gotowanie jajek jest zmorą, to wypróbuj ten prosty trik. Delikatnie włóż do termosu jajko i zagotuj wodę, a kiedy jest wrząca, zalej je wodą do całkowitego zakrycia. Następnie wystarczy zakręcić porządnie termos i poczekać kilkanaście minut. W tym czasie wrzątek oraz stała temperatura ugotują jajko. Po tym czasie wylej wodę, a następnie wyciąg jajko na łyżkę. Pamiętaj, aby zrobić to delikatnie, ponieważ łatwo można się poparzyć. Teraz wystarczy obrać jajko ze skorupki i ze smakiem zjeść.

Obraz

Pozostałe triki z termosem

  • Kubek termiczny sprawdzi się, do przechowywania w nim żywności. Najlepiej, jeśli będą to rośliny strączkowe jak np. fasola. Do przesypania będziesz potrzebować lejka z folii aluminiowej, którą wystarczy pociąć na małe kwadraty, a następnie uformować w pożądany kształt. W ten sposób zrobisz to szybko, bez rozsypywania ziaren na około. Materiał, z którego wykonany jest termos, sprawi, że fasola zawsze będzie sucha i owady nie będą miały do niej dostępu.
  • W ten sam sposób można przechowywać też suche herbaty lub kawy, aby nie traciły aromatu i świeżości. Liście oraz fusy trzymane w nieodpowiednich pojemnikach tracą swoje właściwości, przez co szybko wietrzeją.
  • Kiedy jesteś zwolennikiem oszczędności, to wykorzystaj termos jako skarbonkę. Po zrobionych zakupach wrzucaj do niej drobne, a po pewnym czasie zbierze się w środku pokaźna sumka do wykorzystania.
Two thermo cups or thermos mugs for tea or coffee on blue background. Black and pink for him and her. Hot beverage for couples. Top view
Two thermo cups or thermos mugs for tea or coffee on blue background. Black and pink for him and her. Hot beverage for couples. Top view
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także