PoradyWłóż pastę do zębów do zamrażalnika. Bardzo przyda się podczas sprzątania

Włóż pastę do zębów do zamrażalnika. Bardzo przyda się podczas sprzątania

Włóż pastę do zębów do zamrażalnika. Bardzo przyda się podczas sprzątania
Manuel

17.12.2022 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pasta do zębów przez większość ludzi jest używana głównie do tego, do czego została stworzona. Ale to zdecydowanie nie jedyne jej zastosowanie. Zaraz się dowiesz, dlaczego niektórzy trzymają ją w zamrażalce. I to jeszcze na dodatek w pojemnikach na lód.

Nie tylko mycie zębów...

Pasta do zębów to codzienny niezbędnik niemal każdej osoby na tej planecie. Wybiela i czyści zęby i język, ale czy wiesz, że ma wiele innych użyć? Pasta do zębów oprócz tego, że jest skutecznym sprzymierzeńcem w higienie jamy ustnej, to może być szczególnie przydatna przy.. czyszczeniu różnych powierzchni. Istnieje sztuczka, którą nie każdy zna, a która świetnie się sprawdza, zwłaszcza jeśli chcesz wyczyścić coś, co zarazem nieładnie pachnie.

Brzmi to absurdalnie, ale włożenie pasty do zębów do zamrażarki to zdobywający ostatnio na popularności trick na sprzątanie. Rezultaty są naprawdę niesamowite, bo niewiele osób jest świadomych, że zamrożona pasta pomoże mu pożegnać się z mocnymi, przykrymi zapachami, z którymi ciężko jest sobie poradzić za pomocą bardziej konwencjonalnych środków do sprzątania.

Pasta do zębów, fot. freepik
Pasta do zębów, fot. freepik

Dlaczego ludzie zaczęli wkładać pastę do zębów do zamrażalki?

Ktoś całkiem niedawno wpadł na pomysł, aby spróbować zamrożoną pastą do zębów wyczyścić różne rzeczy. Dlaczego zamrożoną? Bo wtedy można się nią posługiwać podobnie do gąbki i szorować różne rzeczy. Zarazem oczywiście wcierając w dana powierzchnię czy plamę samą pastę. I sprawdza się to w praktyce lepiej niż nałożenie pasty na szmatkę czy gąbkę.

Tubka pasty do zębów może być zamrożona w tacce na lód włożonej do zamrażarki i użyta potem do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni. Wystarczy pozwolić paście do zębów zastygnąć w tacce na lód na mniej więcej 5 godzin. Powstaną w ten sposób poręczne kostki, za pomocą których będziesz mógł szorować różne rzeczy. Efektem będzie nie tylko to, że je wyczyścisz, ale usuniesz też przy tej okazji zapach, jakie mogły z sobą nanieść.

Zamrożona pasta do zębów - co nią wyczyścisz?

Na jakich powierzchniach użyć kostki pasty do zębów? Na przykład, kostka pasty do zębów może być użyta na drewnie zaimpregnowanym silnym zapachem ryb, cebuli, czosnku, sera. W przypadku podłóg pokrytych mchem i pleśnią, kostka pasty do zębów może być dobrym rozwiązaniem, które pomoże usunąć bakterie i dokładnie zdezynfekować je i odkazić.

Zamrożona kostka pasty do zębów świetnie nadaje się również do czyszczenia sztućców, które zmieniły kolor na czarny przez lata. Kostka pasty do zębów może być także dobrym rozwiązaniem, aby usunąć szarą patynę. Ponadto, pozwala również na czyszczenie i odkamienianie żelazka.

Jak zrobić piękny ręcznie pleciony szalik?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także