PoradyLajfhakiMoja mama zawsze trzyma ściereczki w lodówce. Ten patent pozwala jej oszczędzić sporo kasy

Moja mama zawsze trzyma ściereczki w lodówce. Ten patent pozwala jej oszczędzić sporo kasy

Moja mama zawsze trzyma ściereczki w lodówce. Ten patent pozwala jej oszczędzić sporo kasy

27.10.2022 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To nieodłączny element każdej kuchni. Używamy ścierek do przecierania blatów lub wycierania na sucho naczyń. Choć po przeczytaniu tytułu podchodzisz pewnie do tego tematu dość sceptycznie, to kiedy poznasz szczegóły, będziesz w szoku! Poznaj trik na niemarnowanie jedzenia, który zostanie z Tobą na długo!

Lodówka to obowiązkowy sprzęt w każdym domu. Dzięki niej przedłużamy przydatność do spożycia różnych produktów – albo poprzez przechowywanie w chłodzie, albo poprzez zamrażanie. Jednak nawet w lodówce niektóre artykuły spożywcze szybko się psują, przez co ilość wyrzucanego jedzenia zatrważa – doszło do ilości około 50 milionów ton rocznie! Nie chcesz przyczyniać się do marnowania? Włóż do lodówki ścierkę!

Jak chronić żywność przed zepsuciem? Ścierką!

To brzmi absurdalnie? Przecież ścierki wykonane są z materiałów świetnie chłonących wilgoć! A czy to między innymi właśnie nie ona jest powodem psucia się żywności? Jeśli ściereczka ją pochłonie, produkty spożywcze będą świeże przez dłuższy czas!

Ułóż ścierki na półkach pod takimi produktami, jak owoce, warzywa, wędliny, sery i jajka. Jeśli nie wierzysz, jakie to skuteczne, to sam sprawdź!

Obraz

Ten trik na niemarnowanie jedzenia pozwoli Ci zaoszczędzić!

Mało razy było tak, że data na opakowaniu informowała, że szynka powinna być jeszcze dobra, a po wyciągnięciu, dało się na niej zauważyć zielony nalot? Koniec z tym rozczarowaniem i wyrzucaniem jedzenia - to tak niewiele, a tak pozytywne skutki przyniesie!

Szukasz oszczędności? Zacznij od zaprzestania wyrzucania jedzenia! Możesz też wspomóc lokalne sklepy i restauracje, które również się o to troszczą. Jeśli danego dnia nie sprzedadzą całego jedzenia, to wystawiają je na sprzedaż w specjalnych aplikacjach po okazyjnej cenie. Czasem możesz trafić na kawę i hot-doga za grosze!

Ta kobieta mrozi płyn do naczyń i wykorzystuje podczas sprzątania! To prawdziwy hit!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także