PoradyWłóż słomkę do odpływu, a irytujący problem zniknie w parę sekund. Bez kosztów

Włóż słomkę do odpływu, a irytujący problem zniknie w parę sekund. Bez kosztów

Jak wyczyścić odpływ? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić odpływ? Fot. Genialne.pl
02.03.2023 17:03, aktualizacja: 02.03.2023 18:42

Drażni Cię i irytuje niedrożny odpływ w łazience? Nie możesz już znieść tego, że woda nie spływa do niego swobodnie, tylko gromadzi się w umywalce? Zobacz jak za pomocą słomki odetkać zlew.

Każdego dnia tracimy włosy z głowy – to normalne. Jednak im dłuższe – tym bardziej uciążliwe. Gromadzą się na szczotce, ubraniach, podłodze, ale i w odpływie. Osiadają tam i blokują drożność. Nie ma co narzekać – trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i to naprawić! Zrobisz to szybko, prosto i pomysłowo, jeśli wykorzystasz do tego plastikową słomkę do napojów.

Jak wyciągnąć włosy z odpływu?

Najpierw odpowiednio przygotuj słomkę. Jeśli będziesz korzystać z tych cieniutkich, weź małe nożyczki (najlepiej te do paznokci) i zrób na niej nacięcie wzdłuż – tylko z jednej strony, i tylko kilkucentymetrowe. Jeśli zaś masz do dyspozycji słomkę o większej średnicy – pomiń ten krok.

Obraz

Zrób na słomce nacięcia po obu stronach w odległości około 1 centymetra – tak, by powstały „ząbki”. Powyginaj je trochę na zewnątrz, aby wystawały – tylko wtedy trik zadziała.

Obraz

Teraz możesz ją wykorzystać do udrożnienia odpływu!

Obraz

Włóż słomkę do środka otworu i kręć nią, obracaj oraz wykonuj ruchy w dół i do góry – tak, jakby słomka była szczotką, którą chcesz wyczyścić odpływ. Jeśli napotkasz na opór, to nie wyciągaj słomki na siłę – spróbuj zrobić to delikatnie. Uważaj, aby jej cząstka nie została w środku!

Obraz

Z racji tego, że jest tak mała – dotrzesz nią w każdy zakamarek. Mogłeś nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, ile brudu i starych włosów się tam kryje! Warto powtarzać ten trik systematycznie, dzięki czemu Twoja umywalka będzie drożna przez cały czas. Od dziś koniec z zatkanym odpływem!

Wyrzucasz plastikowe słomki po wypiciu napoju? Robisz ogromny błąd! Możesz je z powodzeniem wykorzystać do wielu przydatnych trików

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także