PoradyTaka woda do podlewania kwiatów usuwa biały nalot na doniczkach i ziemi

Taka woda do podlewania kwiatów usuwa biały nalot na doniczkach i ziemi

woda mineralna do podlewania kwiatów fot. freepik
woda mineralna do podlewania kwiatów fot. freepik
Manuel

04.01.2023 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Butelkowana woda mineralna do podlewania kwiatów? Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z zalet jej używania. A w niektórych sytuacjach są tak liczne, że warto jej używanie co najmniej rozważyć. Za chwilę dowiesz się w tym temacie wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, aby samemu podjąć decyzję.

Woda wodzie nierówna...

Różne rodzaje wody oddziałują na nasze ciała w różny sposób, to samo dotyczy różnych rodzajów wody i roślin! Podczas gdy niektóre rośliny są odporne na większość rodzajów wody, na wiele roślin ogromny wpływ ma rodzaj użytej wody. Po pierwsze, woda z kranu może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia roślin i ich wzrostu. Podlewanie roślin na podwórku wodą butelkowaną może być niepraktyczne, ale użycie butelkowanej wody źródlanej do podlewania roślin w pomieszczeniach będzie miało dla nich duże znaczenie. Aby dać swoim roślinom to, co najlepsze, deszczówka i butelkowana woda źródlana to najlepsze opcje. Każda woda zawierająca cukier lub sól zaszkodzi im.

woda mineralna do podlewania kwiatów, fot. freepik
woda mineralna do podlewania kwiatów, fot. freepik

Butelkowana woda mineralna do podlewania kwiatów - zalety i wady

Każdy rodzaj wody butelkowanej ma różne korzyści i wady dla Twoich roślin. Warto się z nimi zapoznać.

Woda gazowana

Ta woda butelkowana zawiera dwutlenek węgla, który jest bardzo cenny dla roślin. CO2 zwiększa poziom azotu, ilość składników odżywczych roślin i tempo fotosyntezy liści. Niektóre eksperymenty wykazały, że woda z dwutlenkiem węgla przyczynia się do wzrostu wielu roślin i rozpuszcza wapienny osad na doniczce i ziemi. Wadą będzie koszt użycia wody gazowanej do podlewania Twoich roślinek i to, że często nie zawiera ona tylu wartościowych składników odżywczych, co dwa poniższe rodzaje wody butelkowanej.

Woda źródlana

Możesz nazwać wysokiej jakości butelkowaną wodę źródlaną jako najczystszą z czystych. Jest ona zbierana z podziemnych miejsc, gdzie woda naturalnie płynie w górę, na powierzchnię. Przepływając przez skały, wchłania naturalne minerały. Jest też wolna od zanieczyszczeń i substancji chemicznych. Wada jest taka sama jak w przypadku wody gazowanej, czyli koszty. Poza nimi jest to jeden z najlepszych wyborów (jeśli nie najlepszy) obok wody mineralnej, jakiego możesz dokonać i warto go rozważyć zwłaszcza w przypadku ozdobnych roślinek trzymanych w doniczkach w domu.

Woda mineralna

Butelkowana woda mineralna jest w zasadzie taka sama jak butelkowana woda źródlana. Ale jest w niej jeszcze więcej składników mineralnych. Bardzo prawdopodobne, że są tam również ślady sodu wraz z wapniem, potasem i siarczanami. Niektóre firmy rozlewnicze dodają jeszcze inne minerały. Istnieją pewne wady użycia butelkowanej wody mineralnej dla Twoich roślin. Pierwszą z nich jest oczywiście koszt. Ale poza tym woda mineralna może też spowolnić wzrost niektórych roślin. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli roślina źle znosi wysoką zawartość minerałów i sodu. W przeciwnym przypadku dla wszystkich innych roślin będzie ona bardzo dobrym wyborem.

Jak zrobić nawóz ze skórki banana? Jest naturalny, tani i świetnie ożywia rośliny doniczkowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także