PoradyWoreczek z ciepłą wodą przyda się każdemu kierowcy! Oszczędza czas i nerwy

Woreczek z ciepłą wodą przyda się każdemu kierowcy! Oszczędza czas i nerwy

Jak zapobiec zamarznięciu przedniej szyby, fot. Freepik
Jak zapobiec zamarznięciu przedniej szyby, fot. Freepik

21.11.2022 13:54, aktual.: 31.03.2023 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodząca zima oznacza jedno – utrudnienia na drogach i kłopoty z samochodem. Najczęstszym z nich są zamrożone szyby. To doskwiera najbardziej, kiedy akurat spieszysz się rano do pracy. Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Przedstawiamy genialny trik!

Zwykle radzisz sobie skrobaczką do szyb?

Warto się do tego odpowiednio przygotować. Aby praca ta poszła szybko i sprawnie – miej na wyposażeniu skrobaczkę o dużej powierzchni czyszczącej oraz (przed skrobaniem) włącz w samochodzie ciepły nawiew na przednią szybę. Uwierz, że wtedy mniej się namęczysz.

A być może dałeś się namówić na odmrażacze do szyb, które – umówmy się – nie są najtańsze? Mowa tu oczywiście o tych, które faktycznie działają, ale które bardzo szybko się zużywają. Nie przepłacaj - zamiast tego zastosuj trik z woreczkiem, który uratował już niejednego kierowcę.

Obraz

Nie masz możliwości parkować w garażu? Miej zawsze ze sobą woreczek z ciepłą wodą!

Przed porannym wyjściem z domu nalej gorącej wody do woreczka strunowego. Zamknij go szczelnie i weź ze sobą. Kiedy znów Twoim oczom ukaże się zamrożona szyba w aucie – pocieraj ją gorącym woreczkiem – odmrozi się momentalnie! Kiedy skończysz, wylej wodę, a woreczek złóż i schowaj do kieszeni w drzwiach – nie chcemy ryzykować, że zawartość rozleje się później w aucie. Następnego dnia użyj swojego ekologicznego odmrażacza do szyb ponownie.

Odśnieżanie auta utrudniają Ci przymarznięte wycieraczki?

Nie traktuj ich z użyciem siły! Przyłóż do nich gorący woreczek, a odejdą od szyby bez żadnego problemu. Najlepiej będzie też, jeśli w ogóle nie dopuścisz do tego, aby przymarzły. Po skończonej jeździe nałóż na nie skarpetki – tak zabezpieczysz je przed działaniem niskich temperatur.

Obraz

Dodatkowy trik na odmrażanie szyb w samochodzie

Jeśli jesteś tak zabiegany, że nie znajdziesz tych paru chwil rano, aby uzupełnić woreczek gorącą wodą, wypróbuj kolejną sprawdzoną metodę. Do butelki ze spryskiwaczem wlej ¾ pojemności alkoholu i uzupełnij wodą. Mocno wstrząśnij. Spryskuj oszronione szyby i obserwuj, jak lód od razu się topi.

Obraz

Kolejnym kłopotem są zaparowane szyby - umiesz sobie z nimi radzić? Jeśli nie - przeczytaj koniecznie o tych sprawdzonych metodach.

Kolejna część zakładów barowych, dzięki którym masz szansę wygrać trochę gotówki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także