NewsyWoskowijki - ekologiczny sposób na pakowanie żywności

Woskowijki - ekologiczny sposób na pakowanie żywności

Woskowijki -  ekologiczny sposób na pakowanie żywności
Katarzyna

04.08.2019 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cieszę się, że o zmianach klimatycznych oraz ekologii mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Samo mówienie jednak nie wystarcza. Pomyśl tylko ile razy użyłeś jednorazowego kubka, sztućca czy słomki. Te produkty rozkładają się przez setki lat! Niewiele lokali chce zmieniać tanie, plastikowe przedmioty, na te biodegradowalne, ale na szczęście nie wszystkim los planety jest obojętny. Właśnie dlatego powstały woskowijki czyli produkt obowiązkowy dla każdej osoby, która chce dbać o planetę.

Woskowijski - co to takiego?

Obraz

[/caption]

Ile razy zawijałeś kanapkę w papier śniadaniowy lub w folię aluminiową? Po zjedzeniu drugiego śniadania, papier zawsze lądował w koszu. Takie zużycie produktów przykłada się do powstawania coraz większej ilości śmieci, ale można temu zapobiec dzięki woskowijkom. Co to takiego? Pewnie już się domyślasz, ale aby rozwiać wszystkie wątpliwości, już śpieszę z odpowiedzią! Woskowijki to wielorazowe opakowania na żywność, które zostały ręcznie wykonane. Produkt ten skutecznie zastępuje folię aluminiową, plastikowe pudełka oraz papier śniadaniowy.

instagram.com/biozakupy
instagram.com/biozakupy

W woskowijki możesz zawinąć niemal każdy rodzaj jedzenia! Od śniadania pakowanego dzieciom do szkoły, po lunch do pracy czy resztki jedzenia zamówionego w restauracji. Ekologiczne i wielorazowe opakowania są dostępne w różnych wielkościach, dzięki czemu bez problemu zapakujesz w nie przekrojone owoce (np. jabłko czy awokado) aż po cały bochenek pieczywa! Bardzo ważne jest to, że woskowijki nie zmieniają smaku jedzenia i nie sprawiają, że w opakowaniu zbiera się wilgoć.

Woskowijki - jak powstają i z czego są zrobione?

instagram.com/bee_ania
instagram.com/bee_ania

Jak sama nazwa wskazuje, woskowijki wykonane są z wosku pszczelego, ale także z żywicy drzewnej i olejku jojoba, który tłoczony jest na zimno. Woskowijki na pierwszy rzut oka przypominają papier połączony z folią, jednak tak naprawdę wykonane są z bawełnianej tkaniny z wyżej wymienionymi składnikami. Połączenie żywicy i wosku pozwala na ochronę żywności przed bakteriami i grzybami, zaś olej zapewnia świeżość i trwałość produktów.

Woskowijki - dlaczego warto je mieć?

instagram.com/thebasicmarket_com
instagram.com/thebasicmarket_com

Przede wszystkim dlatego, że nie są jednorazowe i przydadzą Ci się na długi czas. W przeciwieństwie do folii aluminiowej czy papieru śniadaniowego, który często się kończy i nie raz brakuje go w domu, woskowijki zawsze możesz mieć pod ręką. Jak już wiesz woskowijki, wykonane są z naturalnych składników, a nie tworzyw sztucznych, dlatego wybierając taki produkt dbasz o swoje zdrowie. Możesz ich używać do zawijania śniadania, przykrywania jedzenia w lodówce, pakowania owoców na piknik itp. Kolejnym ważnym aspektem jest oczywiście ekologia!

Czy pakowanie jedzenia w woskowijki jest trudne?

Cała magia polega na tym, że woskowijki są proste w użyciu! Wystarczy ułożyć jedzenie na woskowijce, a następnie szczelnie owinąć dany produkt. Teraz przytrzymaj całość w dłoni, aby rogi woskowijki się rozgrzały - w ten sposób materiał przylgnie do siebie, a TY będziesz mieć pewność, że kanapka nie rozwinie się w torebce.

Jak czyścić woskowijkę?

Obraz

[/caption]

Po użyciu produktu należy umyć go w letniej wodzie i dodać odrobinę mydła. Następnie pozostawić do wyschnięcia i gotowe. Warto jednak pamiętać, że woskowijka nie nadaje się do mycia w zmywarce czy wrzątku!

Woskowijki to ciekawa alternatywa dla standardowego papieru śniadaniowego oraz folii aluminiowej. Nie zrażaj się na ich cenę! Koszt opakowania za 3 sztuki produktu to około 49 zł, jednak biorąc pod uwagę trwałość produktu i porównując go do jednorazowych papierów śniadaniowych, koszt woskowijki jest naprawdę niewielki.

Co sądzisz o tym produkcie? Czy miałeś już okazję go używać?

kuchniaśniadanieopakowania